Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Salvatore Amodeo: “Bin Ladin’in Ölümü İnsanların Rahatlamasına Sebep Olacak”

Salvatore Amodeo: “Bin Ladin’in Ölümü İnsanların Rahatlamasına Sebep Olacak”

ABD İstanbul Başkonsolosluğu Kıdemli Siyasi Konsolosu Salvatore Amodeo, Usame Bin Ladin’in öldürülmesinin dünyada birçok insanının rahatlamasına sebep olacağını söyledi.

Çanakkale’ye bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere gelen ABD İstanbul Başkonsolosluğu Kıdemli Siyasi Konsolosu Salvatore Amodeo ilk olarak Vali Güngör Azim Tuna’yı makamında ziyaret etti. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Salvatore Amodeo, İstanbul Başkonsolosluğu olarak görev kapsamında yer alan illeri ziyaret ettiğini belirterek, Çanakkale’nin de bu iller arasında yer aldığını söyledi. Salvatore Amodeo, ziyarette basın mensuplarının sorularını da cevaplandırdı. Bir ABD vatandaşı olarak Usame Bin Ladin’in Pakistan’da öldürülmesi ile ilgili neler düşündüğü sorununa cevap veren Salvatore Amodeo, “Bu konudaki gelişmeleri bende televizyondan öğrendim. Bin Ladin uzun süreden buyana adalet karşısına çıkmak istediğimiz biriydi. Bu konu aynı zamanda birçok ülke ile ortak hareket ederek çalıştığımız bir konuydu. Bin Ladin’in ölümü dünyada birçok insan için rahatlamasına sebep olacak” dedi.

Salvatore Amodeo, Türkiye ile ABD arasındaki ikili ekonomik ve ticari ilişkileri geliştirmeye yönelik bir istek ve iradenin olduğunu da belirterek, “Başkanımız Obama Türkiye’yi ziyareti sırasında hem Cumhurbaşkanlığı, hem de başbakanlık seviyesindeki görüşmelerinde iki ülke de bu konudaki iradelerini ortaya koydular. 2 ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkileri güçlendirmek ve karşılıklı yatırımları arttırmak hem istihdamı arttıracak, hem de 2 ülkenin yararına olacak” dedi.
Vali Güngör Azim Tuna da ziyaret sebebiyle Salvatore Amodeo’ya teşekkür ederek günün anısına çeşitli hediyeler verdi. Konuk siyasi konsolos daha sonra belediye başkanlığını ziyaret etti.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir