Şampiyon Voleybolcular Çanakkale’de Coşkuyla Karşılandı

17 Nisan 2013

Türkiye Voleybol Federasyonu’nca Alanya Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen Kadınlar Voleybol Süper Ligi’ne terfi maçları sonunda adını 1. lig’e yazdıran Çanakkale Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Çanakkale’de coşkuyla karşılandı.

Çanakkale Belediyesporlu oyuncuları, teknik kadroyu ve yöneticileri taşıyan minübüsü halk oyunları ekibi, vatandaşlar ve belediye çalışanları Çanakkale Belediyesi önünde karşıladı.

Hedef Avrupa Kupaları
Takım kaptanı Ayşe Kılıç konuşmasında sezon başında birinci lige yükselmeyi kendilerine hedef koyduklarını, zor şartlara rağmen bu amaca ulaştıkları için mutlu olduklarını söyledi. Antrenör Vedat Mekik şampiyon olarak 1. lige yükselmenin ekibin başarısı olduğunu belirterek, destek olan herkese teşekkür etti. Çanakkale Belediyespor Kulübü Başkanı İsmet Güneşhan ise konuşmasında yıllardır Çanakkale’yi birinci lige taşımak gibi bir hayalleri olduğunu, nihayet bugün Çanakkale’ye şampiyon olarak geldikleri için çok mutlu olduklarını söyledi. Yine hayallerinin olduğunu vurgulayan Güneşhan, “Hayallerimizin başında da Çanakkale’yi Avrupa kupalarında temsil etmek geliyor. Hepinizin desteğine ihtiyacımız var.” dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da yıllardır birinci lig mücadelesi verdiklerini belirterek yıllardır şanssızlıklar dolayısıyla ucundan dönülen birinci lig’e çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek “Çanakkale Belediyespor, sizin, Çanakkale’nin kulübü. Önümüzdeki yıl birinci ligde inşallah sizleri temsil edecek. Gelecek yıl da başarılı olacaklarına inanıyorum. Çünkü Çanakkale spor yapmak için en uygun kentlerin başında geliyor. Şimdi takımımızı destekleme, birlikte olma zamanı. Artık Çanakkale’nin adı birinci ligde ve spor camiasında daha çok duyulacak. Küçük bütçelerle bunu başardık. Sizlerin kaynaklarını olabildiğince dikkatli harcadık, çok abartılı paralar harcamadık. Bu gururu bizlere yaşatan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir