“Sarayda kaç uçak, kaç araç var?”

08 Aralık 2016

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, TBMM’de süren bütçe görüşmeleri sırasında Cumhurbaşkanlığında çalışan danışman sayısını, Cumhurbaşkanlığına alınan uçak ve araç sayısını sordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bir evde iki üç arabayı israf gören ve tulumbanın suyu bitti” diyen açıklamalarını eleştiren Erkek, “sarayda kaç uçak, kaç araç var?” diye sordu. Sosyal medya hesabından ise “Bugün Meclis’te Cumhurbaşkanlığı bütçesi görüşüldü, ancak Saray’ın maliyetini ve aylık giderini öğrenemedik. Devlet yurt yapmadığı için çocuklarımız ölürken; bütçe görüşmelerinde Saray’ın maliyetini ve aylık giderini açıklayamıyorlar!” diyen Muharrem Erkek’in sözleri Meclis tutanaklarına şöyle yansıdı.

“ Sayın Başkan, teşekkür ediyorum. Bugün Cumhurbaşkanlığı bütçesini görüştük. Bir evdeki 2-3 arabayı israf kabul eden Sayın Cumhurbaşkanına acaba tahsis edilmiş uçak sayısı kaçtır? Bunlardan kaçı mevcut Cumhurbaşkanı döneminde ve ne kadar bedelle satın alınmıştır? Yine, Cumhurbaşkanlığı bünyesine tahsis edilen araç sayısı ve bu araçların maliyeti ne kadardır? Cumhurbaşkanlığı bünyesinde görev yapan danışman, başdanışman ve benzeri statüde çalışan sayısı kaçtır? Bahsi geçen kişilere ödenen aylık ücret ne kadardır? Kısacası, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın, toplam araç sayısıyla, uçak sayısıyla, danışmanıyla, personeliyle, elektriğiyle, suyuyla aylık gideri, maliyeti ne kadardır? Teşekkür ediyorum.”

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir