Sarıbaş, Bakan Kılıç’a 18 Mart Stadyumu’nun Tadilatını Sordu

06 Kasım 2014

Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili ve KİT ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ali Sarıbaş, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Çanakkale 18 Mart Stadyumunun tadilatı konusunda soru önergesi verdi.

Sarıbaş önergesinde şu ifadelere yer verdi;

Çanakkale Dardanel Spor Kulübü’nün maçlarını oynadığı 2012-2013 sezonu bitince tadilata başlanıp, 2013-2014 sezonu tadilat nedeni ile tamamen kapalı tutularak ve 2014-2015 sezonunda ise hala tadilatı devam eden Çanakkale 18 Mart Stadı ile ilgili;

1) 2012-2013 sezonu bitince tadilata başlanan Çanakkale 18 Mart Stadı’nın tadilatına resmi olarak ne zaman başlanıp, ne zaman bitirilecekti? Bu süre içerisinde hangi tadilatlar yapılacaktı? Yapılacak bu tadilat kaç liraya ihale edilmiştir?
2) Bu güne kadar ne kadar para harcanmış, bitirilmesi için daha ne kadar para harcanacaktır?
3) 13 ay gibi bir sürede tadilatın bitirilerek 2014-2015 sezonunda hizmete sunulacağının, basın-yayın kuruluşlarına yansımasına karşın, aradan 17 ay gibi bir süre geçmesine rağmen hala tadilatın bitirilmemesinin sebebi nedir?
4) Aradan 17 ay geçmiş olmasına karşın hala, taraftarların oturacakları koltukların konulmadığı, tartan pistinin yapılmadığı, çim sahanında bir süre önce yapılan ekiminin ise verimli olmadığı, kale arkası kısmına konacak disk ve gülle atma bölümlerinin yapılmadığı, ev sahibi takım, misafir takım ve hakem soyunma odalarının yapılmadığı, ayrıca yapılması planlanan, üç katlı V.İ.P. salonu inşaatının ise henüz temelinin atılmadığı iddia edilmektedir? Bu iddialar doğru mudur? Doğru ise bunların dışında, planlanan sürede henüz tamamlanmayan hangi işler vardır?
5) Tadilatın uzaması nedeni ile başta Çanakkale Dardanel Spor Kulübü ve taraftarı olmak üzere, tüm Çanakkale spor camiasının uğradığı maddi ve manevi mağduriyetinin sorumlusu kim olacaktır?
6) Çanakkale 18 Mart Stadı’nın tadilatı ne zaman bitirilip Çanakkale Dardanel Spor Kulübü’ne teslim edilecektir?
7) Tadilatın gecikmesinden dolayı devletin ve Çanakkale Dardanel Spor Kulübü’nün zararı ne kadar olmuştur? Bu zararı kim karşılayacaktır?

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir