Sarıbaş, İçişleri Bakanı Güler’e Çan Eski Kaymakamı Hasan Gözen’i Sordu

24 Nisan 2013

Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ali Sarıbaş, İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle soru önergesi verdi.

Sarıbaş önergesinde şu sözlere yer verdi;

“2009-2012 tarihleri arasında Çanakkale Çan ilçemizde kaymakamlık yapan Hasan Gözen ile ilgili mevcut kaymakamın açıklamaları ve basınımızda çıkan haberlere göre;
1) Hasan Gözen’in Çan Kaymakamlığı yaptığı dönemde, kendisinin ikamet ettiği lojmanda çalıştırdığı yardımcı personelin parasını, Çan Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan ödediği, ödenen bu paranın da 60.000,00 TL’yi bulduğu, ayrıca; tayini çıkıp Çan’dan ayrılırken Kaymakamlık lojmanındaki demirbaşların bir kısmını da beraberinde götürdüğü, tayin olduğu yerdeki bir mobilya mağazasından almış olduğu 3.500,00 TL’lik mobilya parasını da Çan Kaymakamlığı Yardım Hesabı’ndan ödettiği, bunların dışında da birçok usulsüz işlere imza attığı vatandaşlarımız tarafından iddia edilmektedir? Bu iddialar doğru mudur?
2) Doğru ise; Çan Sosyal Yardımlaşma Vakfında para yok diye şehit aileleri ile gazilere bayram şekerinin dışında hiçbir yardımın yapılmadığı, paraların kaymakamın özel işlerinde harcandığı görülüp, 2009-2012 tarihleri arasında Çanakkale Çan ilçesi kaymakamlığı yapmış olan Hasan Gözen hakkında soruşturma açılmış mıdır? Açıldı ise soruşturmanın sonucu ne olmuş? Vakıftan harcanan paraların tahsilatı yapılmış mıdır?
3) Yukardaki iddialar doğru ise, Devletimizin ilçelerdeki en üst düzeydeki temsilcisi olarak iyi örnek olması gereken bir kamu görevlisinin, devletimizi küçük düşürmesi ve kötü örnek oluşturması, hali hazırda İstanbul Bayrampaşa Kaymakamı olarak da görev yaptığı ifade edilen Hasan Gözen’in, bu görevini sürdürmesini doğru buluyor musunuz? Doğru bulmuyor iseniz görevden alınması için bir girişiminiz olacak mıdır?
4) Kamu çalışanlarına en ufak bir şeyde bile soruşturma açılıp görevden el çektirilip, başlarına gelmedik kalmazken, kamuoyu tarafından eski Çan Kaymakamı Hasan Gözen’in AKP Hükümeti tarafından korunduğu iddiaları kulaktan kulağa yayılmaktadır. Kamuoyunun da iddia ettiği gibi Hasan Gözen korunmakta mıdır? Hasan Gözen’in korunmasının sebebi nedir? Hasan Gözen’in korunmasının altında 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel seçimlerinde kaymakamlıktan istifa ederek Gaziantep’ten AKP Milletvekili aday adayı olmasının bir etkisi var mıdır?”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir