Sarıbaş, Müezzinoğlu’na Ezine Devlet Hastanesi’ni Sordu

Sarıbaş, Müezzinoğlu’na Ezine Devlet Hastanesi’ni Sordu
06 Kasım 2013

Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ali Sarıbaş, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Ezine Devlet Hastanesi ile ilgili soru önergesi verdi.

Sarıbaş önergesinde şu sözlere yer verdi;

Çanakkale ile Ezine İlçemizde bulunan Ezine Devlet Hastanesi ile ilgili;
1) Bölgenin en büyük hastanesi olan hastanede, sadece iki uzman doktorun olduğu, yeteri kadar uzman doktor olmadığı için hastaların Çanakkale veya diğer ilçelerde bulunan hastanelerine gittiği iddiaları doğru mudur?
2) Doğru ise, görev yapan 2 doktorların uzmanlık alanları nedir? Hastanenin toplam uzman doktor kadrosu 2 midir? Daha fazla uzman kadrosu var ise bunların uzmanlık alanları nedir? Görev başında olmamalarının nedeni nedir?
3) Hastanede yeteri kadar doktorun olmaması nedeni ile doktorların aralıksız olarak 72 saat nöbet tuttuğu iddiaları doğru mudur? Doğru ise bir doktorun 72 saat nöbet tutması doğru mudur? Bu kadar uzun süre nöbet tutan doktorun kendisi ile ilgili sağlık sorunu yaşanmaz mı? Doktor bu kadar uzun süre nöbet tutuyor ise doktorluğunu sağlıklı bir şekilde yapabilir mi?
4) Hastanede yeteri kadar doktor, sağlık elamanı ve donanımı olmadığı ve mevcut tek bir cerrahın da tayini başka bir yere çıktığı için de ameliyatların yapılamadığı, hastaların ambulansla Çanakkale’ye sevk edildiği iddiaları doğru mudur?
5) Röntgen cihazının dahi arızalı olduğu iddia edilen, Ezine Devlet Hastanesindeki uzman doktor, doktor, sağlık çalışanı ve donanım eksikliklerinin giderilerek, Ezine Halkımızın çilesini, sıkıntılarını hafifletilecek mi? Ne zaman?

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir