Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Sarıçay Üzerine Yeni Köprü Yapılacak

Sarıçay Üzerine Yeni Köprü Yapılacak

Çanakkale Belediyesi şehir içi trafiğini rahatlatmak amacıyla Sarıçay üzerine yeni bir köprü yapmak için proje çalışmalarına başladı.

Belediye yetkilileri şehir merkezinde Sarıçay üzerinde kullanılan köprülerin araç trafiği geçişinde yeterli olmaması üzerine yeni güzergah yeri tespit edildiğini belirterek, ?Bu kapsamda Sarıçay üzerinde araçlarla birlikte yayaların da geçebileceği yeni bir köprü yapımı için yer tespitini yaptık. Buna göre Sarıçay üzerine Fevzipaşa mahallesi tarafında İnönü caddesi ile Barbaros mahallesi tarafında Plaj caddesini birbirine bağlayacak şekilde 15 metre genişliğinde köprü yapılması için hazırladığımız imar plan tadilatı Çanakkale Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu?nca onaylandı. Şimdi köprünün yapılacağı bu yerle ilgili proje çalışmalarına başladık. Kısa sürede projeleri tamamlayıp yeni köprünün yapımına başlayacağız? dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir