Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Sarıçay Yatağında Islah Çalışması

Sarıçay Yatağında Islah Çalışması

Çanakkale’de DSİ Müdürlüğü Sarıçay yatağında ıslah çalışması başlattı.

DSİ yetkilileri Troya köprüsü ile Çan köprüsü arasındaki bölgede gerçekleştirilecek çalışmalara başlandığını belirterek “Çalışmalarımız Troya köprüsü civarından başladı. Çay yatağı içinde oluşan ve görüntü kirliliğine sebep olduğu gibi suyun akış hızını da kesen sazların bölgeden kaldırılmasına yönelik çalışmalarımız bütün hızıyla sürüyor. Temizlime çalışmalarımız Çan köprüsüne kadar devam edecek. Bu sayede çay yatağı genişleyeceği için suyun akışı da hızlanmış olacak” dedi.

DSİ TROYA KÖPRÜSÜNDEN DENİZ İSTİKAMETİNE OLUŞAN SAZLARA MÜDAHALE EDEMİYOR
Öte yandan Troya köprüsünden deniz istikametine olan bölgede oluşan ve boyları zaman zaman 3 metreye ulaşan sazların temizlenmesi ise DSİ ekipleri tarafından yapılamıyor. DSİ yetkilileri belediyenin çay yatağında yaptığı düzenleme çalışmalarının ardından bu bölgeye iş makinelerinin girmesinin mümkün olmadığını ifade ederek sazları bölgeden kaldırmalarının mümkün olmadığını açıkladı. 1993 yılında yapılan protokolle Sarıçay’daki işletme bakım ve onarım işlemlerinin Çanakkale Belediyesi’ne devredildiğini de ifade eden yetkililer, bu bölgedeki bakım çalışmalarının Çanakkale Belediyesi’ne ait olduğunu sözlerine ekledi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir