Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Sarıçay’da Biriken Sazların Temizlenmesine Başlandı

Sarıçay’da Biriken Sazların Temizlenmesine Başlandı

Çanakkale’de Troya köprüsü ile Cuma Pazarı yaya köprüsü arasındaki bölgede biriken ve boyları zamana zaman 4 metreye ulaşan sazlıkların temizleme çalışmalarına başlandı.

Çanakkale DSİ Müdürlüğü yetkilileri 1993 yılında yapılan protokol gereği Sarıçay yatağındaki bakım çalışmalarının belediyeye ait olduğunu belirterek, “Bu konuda belediyeden bize makine teçhizatın uygun olması halinde bölgedeki sazları temizleyip temizleyemeyeceğimiz konusunda yazılı bir talep geldi. Elimizdeki makine teçhizatta uygundu. Bunun üzerine Sarıçay’da Troya köprüsü ile Cuma pazarı girişindeki yaya köprüsü arasında biriken sazların temizleme çalışmalarına başladık. Kepçemiz bu bölgede bulunan sazların tamamını temizleyip çayda suyun akışının da artmasını sağlayacak. Çalışmalarımız kısa sürede tamamlanacak” dedi.

Öte yandan vatandaşlar da aylardır bu bölgedeki sazların kötü görüntüsü sebebiyle sıkıntı yaşadıklarını belirterek, yapılan çalışmadan dolayı yetkililere teşekkür etti.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir