Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Saros’da Balık Bereketi

Saros’da Balık Bereketi

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesine bağlı Yeniköy ve Güneyli köylerinde avlanan balıkçılar, ağlarına takılan onlarca balıkla moral buldu.

Tekneleri ile Saroz?a açılan ve ağlarını denize bırakan kıyı balıkçıları, havanın güzel olması dolayısı ile çeşitli türlerde balık yakaladılar. Yeniköy Bahçeler mevkiinden tekneyle Saroz Körfezi?ne açılan Mustafa Tok (45), parakat ile mezgit balığı avladıklarını, bir gün önce bıraktıkları parakatlarını, bir gün sonra topladıklarını söyledi. Güneyli Köyü sahilinden teknesiyle Saroz Körfezine açılan Doğan Çakmaklar ise, bereketli bir gün geçirdiğini belirterek, ?2 adet camgöz köpek balığı, çok sayıda mercan ve öksüz balığı yakaladım? dedi.

Yaz ve kış aylarında Saroz Körfezi?nde balık avladığını söyleyen Çakmaklar, yakaladığı balıkların değerli balıklar olduğunu, genellikle restoranlara satılarak tüketildiğini söyledi.
İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir