Satranç Birinci Ligi ve Kulüpler Şampiyonası’nda Çanakkale Kulüpleri

10 Temmuz 2014

Okulların kapanmasıyla birlikte önemli şampiyonalar da gerçekleşmeye başladı. Türkiye Satranç Birinci Ligi ve Türkiye Kulüpler Şampiyonası Finali eş zamanlı olarak 22-29 Haziran 2014 tarihlerinde Konya Rixos otelde gerçekleşti. Her iki ligde de yer alan Gökçeada Spor Kulübü ile İçdaş Spor Kulübü Çanakkale’yi başarıyla temsil etti.

Bu yıl ilk defa gerçekleşen Satranç Birinci Liginde Çanakkale’den Gökçeada Spor Kulübü yer aldı. 23 takımdan oluşan ligde ilk üç dereceyi elde eden takımlar Süper Lige çıkarken son beş takım ligden düştü. Oldukça güçlü takımların yer aldığı ve çekişmeli karşılaşmaların gerçekleştiği ligde Çanakkale temsilcisi Gökçeada Spor Kulübü, ligi 13. sırada bitirerek önümüzdeki yıl da Birinci Ligde yarışma hakkını korudu.

Türkiye Kulüpler Şampiyonası finallerinde bu yıl 48 takım yer aldı. Çanakkale Yöresel Ligi birincisi olarak şampiyonaya katılma hakkı kazanan İçdaş Spor Kulübü de Çanakkale’yi başarıyla temsil etti. Doğa Cihan Göksel antrenörlüğünde, 11 yaş ortalamasıyla şampiyonanın en genç takımlarından biri olan İçdaş Spor Kulübü, 48 takım arasında 38. sırada başladığı şampiyonayı 27. sırada tamamladı.

[canakkale.tsf.org.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir