“Saygı Ve Özlemle Anıyoruz…”

11 Kasım 2015

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk için dün resmi anma töreninin gerçekleştiği Cumhuriyet Meydanı’nda Vali Hamza Erkal, Belediye Başkan Vekili Ali Uyanık, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Serdar Ahmet Gündoğdu başta olmak üzere, kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkan, öğrenciler ve kentliler hazır bulundu. Tören, Valilik, Boğaz ve Garnizon Komutanlığı ile Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulmasıyla başladı.
Saatler 09.05’i gösterdiğinde ise tüm ülkede olduğu gibi Çanakkale’de de hayat durdu. Ti sesiyle beraber, sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Atatürk Anıtı etrafındaki meşaleler yakılırken, bayraklar da yarıya indirildi. Trafikteki araçlar ve yayalar da Ata’ya saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Cumhuriyet Meydanı’ndaki resmi anma töreni son buldu.

Belediye Çalışanları Atatürk’ü Unutmadı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk için Çanakkale Belediyesi hizmet binası önünde de bir anma programı gerçekleştirildi. Törende Belediye Başkan Yardımcıları, daire müdürleri ve çalışanlar, saat 09.05’te Ata için saygı duruşunda bulundu. Belediye önünde ayrıca Atatürk köşesi de oluşturuldu.

1
Gençler, Atatürk Anıtı’nda Nöbette…

Öte yandan, aynı saatlerde gençler de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk için Kordonboyundaki heykelinin önünde nöbetteydi. Çiçeklerle bezenen heykel önündeki gençler, kentliler ile birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulunarak Atalarını andı.
2
Anma Töreni, Salon Programı İle Devam Etti

Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77. Yıldönümü nedeniyle Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda da program düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar ile 10 Kasım oratoryosunun sunumu ile devam etti.
3

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir