Şehit Astsubay Lapseki’de Son Yolculuğuna Uğurlandı

24 Ağustos 2012

Hakkari’de şehit olan Astsubay Zafer Çetin, memleketi Lapseki’de kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Tabutun başından hiç ayrılmayan 7 aylık hamile eşi, elini önce karnındaki bebeğe sonra şehit babasının tabutuna sürdü.

Şemdinli ilçesine bağlı Bağlar köyünde askeri konvoyun geçişi sırasında mayının patlatılması sonucu şehit olan 5 askerden biri olan Astsubay Çetin’in cenazesi dün uçakla Çanakkale’ye getirildi. Askeri hastane morguna konulan şehidin tabutu, bugün karayolu ile Lapseki ilçesine ulaştırıldı.

İlçe meydanında düzenlenen törene Çanakkale Vali Vekili Cemal Yıldızer, Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ümit Yılmaz, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mesut Özel, Çanakkale Belediye Başkanı Ulgur Gökhan, Ak Parti Çanakkale milletvekilleri Mehmet Daniş, İsmail Kaşdemir, Chp Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze namazı beklendiği sırada tabutun yanına toplanan ailesi duygulu anlar yaşattı.

Cuma namazından sonra meydanda saf tutularak cenaze namazı kılındı. Eşinin tabutunun yanından hiç ayrılmayan 7 aylık hamile eşi Hayrulnisa Çetin, namazdan sonra eşinin tabutunun başına gelerek defalarca tabuta elini sürdü. Bir süre sonra karnındaki çocuğuna elini süren acılı anne, daha sonra elini eşinin tabutuna koydu. Bu hareketi de defalarca yaptıktan sonra eşinin tabutuna sarıldı. Şehit cenazesi, buradaki törenin ardından Şehinli köyünde toprağa verildi.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir