Şehit Jandarma Binbaşı Ercan Kurt Sembolik Kabristanında Anıldı

29 Haziran 2012

Diyarbakır Lice’de Şehit Düşen Jandarma Binbaşı Ercan Kurt için Sembolik Mezarlık yapıldı.

Diyarbakır’ın Lice İlçesinde mayın patlaması sonucu Şehit düşen Jandarma Binbaşı Ercan Kurt’un önce Terzialan’daki ailesini ziyaret eden Vali Güngör Azim Tuna ve beraberindekiler şehit ailesiyle bir süre görüştü. Ardından Şehit Binbaşı Ercan Kurt için yaptırılan şehit kabristanda bir tören düzenlendi.

Şehit ailesinin talebi üzerine Çanakkale Seramiğin katkılarıyla yaptırılan sembolik kabristanda konuşan Şehit Abisi şunların söyledi: “Kabristanın yapımında emeği geçen acılı günlerimizde bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Kardeşim vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü uğruna şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Göstermiş olduğu cesaret ve yiğitlikle Türk milletinin varlığın birlik ve beraberliğinin ve vatan sevgisinin ölümcül sembolü olarak hatırası sonsuza dek kalbimizde yaşayacaktır. İnanıyorum ki kardeşim ve diğer şehitlerimiz ailelerin tarifsiz acılar yaşamasına sebep olan bu terör belası bitmeden bizlere haklarını helal etmeyecek kabirlerinde rahat uyuyamayacaktırlar.”

Törende konuşan Vali Güngör Azim Tuna “Burada herkesin hissiyatı aynı. En son şehit ailemizi ziyaret ettiğimizde şehit adının yaşatılması için söz vermiştik, verilen sözlerin yerine geldiğini 15 gün gibi kısa bir sürede yerine geldiğini görüyoruz. Terzialan İlköğretim Okulu da Şehit Binbaşı Ercan Kurt Ortaokulu olarak değiştirilmiştir. Okul 2012-2013 Eğitim – Öğretim yılında faaliyetine devam edecektir. Şehidimizin ismini ilelebet yaşatacağız. Vatanımızın birlik ve beraberliği için canını feda etmiş şehidimizin Ruhu şad olsun kederli ailesine sabırlar diliyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından Vali Güngör Azim Tuna ve beraberindekiler Şehit Binbaşı Ercan Kurt Ortaokulunu ziyaret ettiler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir