Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Şehitler Abidesi ve Kilitbahir Kalesi Aydınlatılacak

Şehitler Abidesi ve Kilitbahir Kalesi Aydınlatılacak

Çanakkale’de tarihi Kilitbahir Kalesi ile 253 bin şehidin anısına yaptırılan Şehitler Abidesi’nin gece aydınlatılması için gerekli çalışmalara başlandığı açıklandı.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Çanakkale Boğazı’na Ege Denizi’nden giren gemilerin ilk göze çarpan yerin Hisarlık Tepesi’nde bulunan 253 bin şehidin anısına yaptırılan Şehitler Abidesi’nin olduğunu belirterek, “Bu abidenin geceleri güzel bir görünüme kavuşmasından yanayız. Şuan abidede onarım çalışmaları devam ediyor. Bunun ardından ışıklandırma konusunda da gerekli çalışma yapılacak. Ayrıca Çanakkale Boğazı’nın en dar yerinde bulunan Kilitbahir Kalesi’nin de gece aydınlatılması konusuna ağırlık verdik. Kalenin gece aydınlatılması konusunda ilgili yerlerle görüşmelerimizi tamamladık ve bu konuda olumlu sonuçlar alık. Kalemiz de kısa kürede aydınlatılacak” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir