Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Şehitler Abidesi’nde Faciaya Davetiye

Şehitler Abidesi’nde Faciaya Davetiye

Çanakkale’de tavan mozaiklerindeki dökülmeler yüzünden Şehitler Abidesi’nin bulunduğu bölgeye girişler yasak olmasına rağmen vatandaşların abideyi ziyaret etmesi faciaya davetiye çıkarıyor.

Şehitler Abidesi’nin ana girişi ile tavanın bulunduğu alt kesimi ziyarete kapatan yetkililer, bu bölgeyi güvenlik kordonu ile çevirerek, “Anıt ve çevresine yaklaşmak can güvenliği açısından tehlikelidir” yazısını astı. Ancak bütün bu ikazlara rağmen yasağa aldırış etmeyen vatandaşlar, ölümü göze alıp güvenlik kordonunun altından geçip tavanın yere dökülme riskine rağmen ziyaretlerini sürdürüyor. İkaz yazılarına rağmen tehlikeye aldırmadan abideyi gezen ziyaretçiler, “Burada başımıza bir iş gelirse şehit oluruz” diyerek vurdumduymazlıklarını dile getiriyor. Abidenin girişi ile yanlarındaki güvenlik kordonunu hemen hemen her ziyaretçinin ihlal etmesi dikkati çekiyor.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir