Şeker Portakalı İkinci Gösterimi

Şeker Portakalı İkinci Gösterimi
25 Şubat 2020
19:00
Turhan Mildon Kültür Merkezi
Tiyatro

Dünyanın en iyi çocuk klasiklerinden biri olan “Şeker Portakalı” tiyatro oyunu izleyici ile ikinci gösterimde buluşacak.
Kepez Belediyesi Turhan Mildon Kültür Merkezi’nde 21 Şubat tarihinde ilk kez gösterime girecek oyunun biletleri tükendi. Bu yüzden 25 Şubat tarihinde yeniden aynı yer için bilet satışları başlatıldı. 25 Şubat Salı günü saat 19.00’da sunulacak oyunun biletleri, biletix üzerinden satılmaya devam ediyor. Bu sefer kaçırmadan alınız.

Şeker Portakalı Hakkında
Filiz Bozok’un uyarlayıp, yönettiği Şeker Portakalı oyunu, tüm çocukların beğenisini kazanıyor.Çok fakir bir ailenin çocuklarından biri olan Zeze, 5 yaşında olmasına rağmen hayal gücü ve zekası çok gelişmiş, oldukça yaramaz bir çocuktur. Çok meraklı olan ve çevresindeki her şeyi keşfetmeye çalışan bu çocuk okumayı da erken yaşta öğrenmiştir, öğretmeninin gözdesi olmuştur. Yeni taşındıkları evde bahçedeki ağaçlardan biri olan şeker portakalı fidanı Zeze ile konuşmaya başlar ve çok iyi iki arkadaş olurlar. Zeze bir yandan yaramazlıklarına devam ederken diğer yandan da okuldaki başarısıyla öğretmeni ve çevresindekileri oldukça şaşırtır. Günün birinde Zeze bir yaramazlık neticesinde ayağını keser ve şehrin en güzel arabasına sahip olan Portekizli O’nu eczaneye götürür. Zeze Portekizli’den çok şey öğrenir ve bir süre sonra dost olurlar. Zeze bu dostluk sayesinde sevginin ne olduğunu anlamış ve eski yaramazlıklarını bırakmıştır.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir