Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Şekerpınarlılar Gökhan’a Dert Yandı

Şekerpınarlılar Gökhan’a Dert Yandı

Çanakkale kamuoyunda ‘Havaalanı istimlak mağduru’ olarak seslerini duyuran Şekerpınar sakinleri dün Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı davet edip verdikleri hukuk mücadelesi için destek istedi.

Şekerpınarlılar, havaalanı istimlak bedellerinin düşük tutanlara ateş püskürürken son çare olarak Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan destek istedi. Havaalanı genişletme çalışmaları nedeniyle ellerinde evleri, arsaları yok pahasına istimlak edilmek istenen Şekerpınarlılar, 10 Ekim’de yapılacak duruşma öncesi ellerinde bilirkişi raporlarını Gökhan’a göstererek “Sizin belediye olarak takdir ettiğiniz ve bizim de vergi olarak verdiğimiz emlak değerini bile bize vermiyorlar” dediler.Bilirkişi raporunda yeralan ‘yerel hizmet olmadığı’, metrekare fiyatlarının emsal bedel ile belirlendiği iddialarını yerinde çürütmek isteyen Şekerpınarlılar, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı yaşadıkları semte davet ederek burada bazı belgeler sundular.

Bizim yanıtımız olumlu
Bunun üzerine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, daha önce kendilerinden yerin imar durumu hakkında bilgi istendiğini belirterek “Biz burada Şekerpınar’ın şehir dışında değil şehrin göbeğinde olduğunu gösteriyoruz soranlara. Yazısı işte burada. Görüş sorulduğu zaman biz sizin yanınızda yer almışız zaten. Ancak istimlak bedellerinin arttırılması için bir yetkim yok. Sizin adınıza ne zaman, nerede, ne istiyorsanız, ne yapacaksanız ben hazırım. Yol demişsiniz yolu getirmişiz. Kanalizasyonu bağlamışız. Suyu getirmişiz. Kat artışını vermişiz. Doğalgazı da getirmişiz. Çöp konteynırlarını getirip düzenli olarak çöpünüzü de topluyoruz. Aslına bakarsanız biz de mağduruz çünkü yaptığımız yolun katılım payını sizden almamışız daha. Tabi burası ayrı bir konu ama şehrin tam göbeğindeki yere arsa bedeli bile biçilmemesi çok trajikomik bir durum. Benim sözümü dinleseler veya istimlakı yapan ben olsam ne söyleseniz bu durumda haklısınız ama elimde bir şey yok” dedi.

Gözü kalır
Vatandaşların “Kedi fareyi gözüne kestirmişse” halk sözünden örnekler vermesi üzerine Gökhan “Haklısınız tabi. Bunları hakime anlatın. Bilirkişi itirazınızı yapın. Hukuk mücadelenizden yılmayın. Benim evim Kordon’da. Benim durumum iyi. Hani şuan size yapılanı bana yapsalar derim ki; eh halim vaktim yerinde gider yenisini alırım. Ama sizin durumunuz öyle değil. Burada dişinizden tırnağınızdan biriktirip yaptıklarınız söz konusu . Hepinizin geleceği buraya yatırılmış. Haklısınız. Burada insanlar zengin değil ki. Devlet, burada yaşayan insanlarla helalleşmeli. Helal edilmeyen maldan hayır gelmez. Ben de belediye adına istimlak yapıyorum ama hakkını vererek. Kamu malını alırken dahi vatandaşınmış gibi hareket ediyoruz. 50 metre mesafeye alışveriş merkezi kurulacak. TEDAŞ burada. Yurtlar bu bölgede. 90 Yıl Kültür Çadırı burada. Yani bir anlamda kamu malı burada. Nasıl bu kadar değersiz olabilir. Üstelik buranın imar durumu da 4 kat. 2’şer daire yapılsa en küçüğüne dahi müteahhitler bilmiyorum ama 2-3 daire verir. En basitinden 125’şer bin TL’ne satsanız 250 bin TL olur. 300-400 metrekare ve üstelik içinde iki katlı konutu, meyva ağacı olan bir yere biçilen bu komik rakam hakkaniyet değil” dedi.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir