Semaver Kumpanya “Metot” İsimli Oyunla Çanakkale’de Sahne Aldı

18 Ekim 2012

Çanakkale Belediyesinin düzenlediği aylık etkinler kapsamında Semaver Kumpanya tarafından sahnelenen Metot isimli tiyatro oyununa izleyenlerin ilgisi yoğun oldu.

Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda 17 Ekim Çarşamba saat 20.00’da izleyenleri ile buluşan oyun, hayata tutunabilmek, başarılı olabilmek adına sergilememiz gereken davranışlar, tavırlar, durumlar; üzerimize yapışan kimlikler ve geliştirilen metotlar ile ilgili. Bir iş görüşmesinin son etabında birbirinden başarılı dört adayın, işi kapmak için geçtikleri sınavları anlatan oyun, karşılaştığımız tuhaf durumlar karşısında verdiğimiz tepkileri dile getirirken insani duygularımızı da sorguluyor.

Jordi Galceran tarafından yazılıp Zerrin Yanıkkaya tarafından çevrilen Metot’un yönetmenliğini Leyla ile Mecnun dizisinin sevilen oyuncusu Serkan Keskin yaparken Sarp Aydınoğlu, Sezin Bozacı, Serkan Keskin ve Mustafa Kırantepe oyunda rol aldı.

Başarılı performansları ile göz dolduran oyuncular iki saat boyunca sergiledikleri oyun ile izleyenlerden tam not alarak finalde ayakta alkışlandı ve etkinlikleri kentli ile buluşturan Çanakkale Belediyesi bir kez daha kentliden teşekkür aldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir