Seramiği Sattık, Bol Bol Balık Aldık!

31 Ekim 2016

“Eylül 2016 Dış Ticaret İstatistikleri” rakamlarına göre, Çanakkale’de geçen yılın aynı ayına göre ihracat ve ithalat arttı.

TÜİK’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte ihracat 2016 yılı eylül ayında, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 3,5 artarak 8,5 milyon dolar, ithalat yüzde 7,2 artarak 6,8 milyon dolar oldu. 2016 yılı Eylül ayında Çanakkale’den yapılan ihracat miktarları incelendiğinde; en büyük pay 6 milyon dolar ile “Seramik mamulleri” olurken bunu 691 bin dolar ile “Et, balık, kabuklu hayvanlar, yumuşakçalar veya diğer su omurgasızlarının müstahzarları” ve 611 bin dolar ile “Metal cevherleri, cüruf ve kül” takip etti.

Balık Memleketine En fazla Balık Aldık!
1
2016 yılı eylül ayında Çanakkale’ye yapılan ithalat miktarları fasıllara göre incelendiğinde ise en çok ithal edilen ürünler 3 milyon dolar ile “Balıklar, kabuklu hayvanlar, yumuşakçalar ve suda yaşayan diğer omurgasız hayvanlar” olurken bunu 1,2 milyon dolar ile “Kazanlar, makineler, mekanik cihazlar ve aletler, nükleer reaktörler, bunların aksam ve parçaları” ile 868 bin dolar ile “Tuz, kükürt, topraklar ve taşlar, alçılar, kireçler ve çimento” takip etti.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir