Seramik Müzesi ve Atölyesi’nde Sona Doğru

31 Ocak 2013

Seramikleri ile ünlü Çanakkale’de 108 yıl önce yapılan Müstahkem Hamamının “Seramik Müzesi ve Atölyesi” haline getirme çalışmalarında sona gelindi.

Çanakkale Seramiklerinin bugüne ve gelecek nesillere ulaştırılması, tescilli bir mekânda sergilenmesi adına; Cevatpaşa Mahallesi Kaya Sokakta bulunan ve 1904 yılında inşaa edilen Er Hamamı’nın Seramik Müzesi ve Atölyesi olarak kullanımına yönelik Röleve-Restitüsyon ve Restorasyon çalışmalarında sona gelindi.

Hızla devam eden Seramik Müzesi ve Atölyesi Projesi yapım işleri kapsamında iç restorasyon çalışmalarında sona gelinirken, mermerlerin temizlenmesi ve ahşap malzemelerin montajı sürüyor.

Çalışma ve proje alanlarını teknik ekibi ile sıklıkla yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Seramik Müzesi ve Atölyesi’nde yürütülen çalışmaları Kale Seramik Tasarım ve İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sertaç Ersayın ve Kurumsal İletişim Direktörü Hande Sarantopoulos ile birlikte inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.

Eski Er Hamamı’nın yeniden düzenlenmesiyle birlikte Çanakkale’nin en önemli simgelerinden biri olan seramiklerine yakışır, geçmişten günümüze eserlerin sergileneceği Seramik Müzesi ve Atölyesi Şubat ayı içerisinde tamamlanarak kente kazandırılıcak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir