Serdar Tuncer ‘Şiir ve Muhabbet’le ÇOMÜ’deydi

12 Nisan 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ortak Akıl Topluluğu’nun Ortak Akıl Derneği ile birlikte organize ettiği Kutlu Doğum programı “Serdar Tuncer ile Şiirle Muhabbet” Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner ile çok sayıda akademik, idari personel ve öğrencinin katıldığı etkinliğe Çanakkalelilerin de ilgisi yoğun oldu.

Açılış konuşmalarını Ortak Akıl Topluluğu Başkanı Vahap Özsüer, Ortak Akıl Derneği Başkanı Vural Bulut ve Ortak Akıl Topluluğu Akademik Danışmanı Halil İbrahim Bulan’ın yaptığı etkinlikte, İlahiyat Fakültesi öğrencisi Muhammed Sevgili de Kuran okudu.

Programına “Böyle programları konuşmacı değil, gelen dinleyici belirler. Programın nasıl ilerleyeceği sizlerle belli olacak” diyerek başlayan Serdar Tuncer, şiirlerin yanı sıra sohbetiyle de katılımcıların beğenisini topladı. Tarihten popüler kültüre pek çok konuda tespitlerini ve fikirlerini esprili anlatımıyla dinleyicilerle paylaşan Tuncer, büyük alkış aldı.

Etkinliğin sonunda Tuncer’e Vali Güngör Azim Tuna ve Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner tarafından plaket ve çiçek takdim edildi.

Çeşitli kanallarda televizyon ve radyo programları yapan, Ramazan programları hazırlayan Serdar Tuncer’in şiir kitapları da bulunuyor. Tuncer, halen Radyo 15’te Yitik Hazine isimli programı hazırlayıp sunuyor.

[Kaynak: comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir