SERGİ: “Kentte Üç Lezzet; Sardalye – Peynir Helvası – Koruk Suyu”

SERGİ: “Kentte Üç Lezzet; Sardalye – Peynir Helvası – Koruk Suyu”
20 Eylül 2013

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nin 30. süreli sergisi “Kentte Üç Lezzet; Sardalye – Peynir Helvası – Koruk Suyu” ilk gün buluşması gerçekleştirildi.

18 Eylül 2013 Çarşamba günü Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi Eyüp Görgüler Süreli Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen ilk gün buluşması Çanakkale Belediye Başkan Vekili Muharrem Erkek’in ve kentlilerin katılımı ile açıldı. Sergi, kent ile özdeşleşen 3 lezzetin ustaları ile yapılan röportajlar, mekanların eski ve yeni fotoğrafları ile desteklenerek oluşturuldu.

İlk gün buluşmasında açılış konuşmasını yapan Kent Müzesi koordinatörü Cevat İnce’nin ardından Muharrem Erkek, çocukluğundan beri uğradığı, yemek yediği bu mekanlar ile Kent Müzesi’nde yeniden karşılaşmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederken bu mekanların işletmecileri ve çalışanları ile yapılan röportajlar sonucu kişilerin anılarının bilgiye dönüşerek kent hafızasına alınmasında Kent Müzesi’nin oynadığı önemli rolü ifade etti. Erkek’in sergide emeği geçenlere teşekkür etmesinin ardından konuklar sergilenen lezzetlerin tadına bakma fırsatı da buldu.

“Kentte Üç Lezzet; Sardalye – Peynir Helvası – Koruk Suyu” 13 Kasım 2013 tarihine kadar açık kalacak olup sergi Pazartesi günleri hariç her gün 09.00-17.00 saatleri arasında Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi Eyüp Görgüler Süreli Sergi Salonu’nda ziyaret edilebilir.

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 25 Eylül 2013 Çarşamba 18.00-19.00 saatleri arasında Emel Tugay ile “Türkü Tadında” müzik dinletisi gerçekleştirilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir