Şerif Özden 24 Eylül’de Rusya’da Yapılacak Dünya Veteranlar Güreş Şampiyonası’nda Türkiye’yi Temsil Edecek

Şerif Özden 24 Eylül’de Rusya’da Yapılacak Dünya Veteranlar Güreş Şampiyonası’nda Türkiye’yi Temsil Edecek
09 Eylül 2008

Balıkesirli milli güreşçi Şerif Özden, Ankara’da yapılan Türkiye Veteranlar Güreş Şampiyonası’nda tüm rakiplerini yenerek 63 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu. Özden, 24 Eylül’de Rusya’da yapılacak Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Bu yıl Rusya’da yapılacak olan Dünya Veteranlar Güreş Şampiyonası’na hazırlanan Şerif Özden, Balıkesir’deki hazırlık döneminde kendisine sahip çıkılmadığını belirterek üzüntüsünü ifade etti. Türkiye şampiyonu olduğunu hatırlatan Özden, “Dünya şampiyonasında derecem var, ama bana kimse sponsor olmak istemedi. 63 kiloda yarıştım. Şampiyonadan iki gün önce omuz liflerimi incittim. Buna rağmen Türkiye Şampiyonu oldum. Balıkesir çok iyi güreşçiler yetiştirmiştir. Aldığımız derece ile Kurtdereli Mehmet
Pehlivan’ın kemikleri sızlamadı. Rusya’daki dünya şampiyonası için İstanbul’da Tükiye Güreş Federasyonu’nun düzenlediği kampa katılacağım. Rusya’da yapılacak Dünya Şampiyonası’nda ay yıldızlı formamızı giyeceğim” dedi.

Şampiyon güreşçi Balıkesir’de ikamet etmesine rağmen Türkiye şampiyonası müsabakalarında Çanakkale adına güreştiğini açıkladı. Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün kendisine destek verdiğini belirten Özden, “Balıkesir Gençlik ve Spor yetkilileri Türkiye ve dünyada aldığım onca dereceye rağmen bırakın destek vermeyi bir tebrik bile etmedi. Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri bana sponsor oldu. Türkiye Şampiyonu olunca da altın hediye ettiler. Rusya’da yapılacak şampiyona için de pasaport masraflarını karşılıyorlar. Bana Çanakkale destek verdi, ama Balıkesir daha selam bile vermedi” diyerek sitem etti.

Türkiye Şampiyonası’na katılan sporculara genellikle belediyelerin sponsor olduğunu dile getiren Özden, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür etti. Uzun yıllardır güreş hocalığı da yapan Özden, kendisi Çanakkale adına katıldığı şampiyonada Balıkesir’den katılan güreşçi arkadaşlarına taktik vererek derece yapmalarını sağladı. Veteranlar 45-50 yaş branşında güreşen İsmail Seyhan, Türkiye Şampiyonu, Veteranlar 51-55 yaş kategorisinde Seçim Adiloğlu Türkiye 2.si, veteranlar 45-50 yaş kategorisinde Rüstem Aydoğmuş da Türkiye 3.’sü oldu. Seçim Adiloğlu, Şerif Özden’in güreşten önce kendilerine iyi bir motivasyon sağladığını ve başarılı olduklarını söyledi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir