Sevgili Günlük

Sevgili Günlük

Bugünlerde kafam çok karışık, işlerim de yoğun o yüzden seni biraz ihmal ettim.

Kentimiz şenlendi. Malumunuz sevgili günlük Anzac törenlerine birkaç gün kaldı. Etrafta sarışın, mavi gözlü, uzun boylu, beyaz tenli bir sürü insan geziyor. Bizler baharın gelmesini sabırsızlıkla beklerken onlar şortlarla geziyorlar her yerde.

Bizim dükkana gelen turistler ertesi gün tekrar geldiklerinde çok seviniyorum. Demek ki servisten ve Han?dan memnun kalmışlar diyorum. Umarım Çanakkale’nin bütün esnafını böyle hatırlarlar. Genellikle adıyla “Efes” istiyorlar. Fakat ciddi oranda çay içenler de yok değil. Otellerde çalışan arkadaşlarımla konuştum bütün oteller doluymuş. Bu teğet geçen kriz ortamında esnafın yüreğine su serpiyordur eminim.

Neyse günlük hala bahar gelmedi. 23 Nisan’da Çanakkale’de hava sıcaklığı 7 derece olacakmış. Sıcaklığı dediğime bakma lafın gelişi. Tören için toplanan çocukların sümükleri donacak yemin ediyorum.

Günlük, bu hava ne zaman ısınacak bir fikrin var mı? Sabah tişörtle evden çıkıyoruz akşam eve dönerken tir tir titriyorum.

Günlük, geçen pazar Han’a Fuat Keyman geldi. Kendisini televizyon programlarındaki yorumlardan biliyordum. Koç Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Profesörü, Kozlu’da eski bir evi restore ettirmiş yazları da orada geçiriyormuş. Bu evin projesini bizim Han Çetesi’nden Ali Hacıalioğlu yaptı. Kendisini Han’a davet etmiş, sohbet etmek için O da kırmadı geldi. Aynı televizyondaki gibiydi günlük hiç şaşırmadım ve hayal kırıklığına uğramadım. Güleryüzlü esprili ve ilgiliydi. Hatta 7 – 8 yıl içerisinde kafasındakileri hayata geçirirse Çanakkale?ye yerleşmek istiyormuş.

Selin Hande Yaşar Son Yazıları...

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir