SGK, Ayvacık ve Çan İlçe Binaları Tamamlanıyor

SGK, Ayvacık ve Çan İlçe Binaları Tamamlanıyor
18 Ekim 2014

Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, 2015 yılı Ocak ayında açılması planlanan Ayvacık ve Çan Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü inşaatlarını ziyaret etti.

Ziyaret esnasında İl Müdürü Tümsek; “Ayvacık İlçemizde 867 işyerinin faaliyet gösterdiğini, 3487 aktif sigortalı, 3321Bağkurlu ve 667 Emekli sandığı çalışanı olmak üzere toplam 7475 sigortalının bulunduğunu, Çan İlçemizde de 1053 işyerinin faaliyet göstererek, 9283 aktif çalışan, 2299Bağkurlu ve 1357 Emekli sandığı çalışanı olmak üzere toplam 12635 sigortalıya hizmet verilmektedir” dedi.

İl Müdürü Tümsek; bu nedenle sigortalı ve genel sağlık sigortalı sayısı, işyeri sayısı, işlem yoğunluğu, Kurumun hizmetlerine erişimin kolaylaştırılması, sigortalı işveren ve hak sahiplerine vatandaş odaklı, çağdaş, verimli, kaliteli, doğru, hızlı adil ve kesintisiz hizmetin sunulması, sorunların yerinde çözümlenmesi amacıyla; Ayvacık İlçesinde 759,43 m2 arsa üzerine Sosyal Güvenlik Merkezi kurulacağını ve hizmetin SGK’ya ait olan akıllı hizmet binasında verileceğini, bunun için inşaat işlemlerinin devam ettiğini, tamamlanma aşamasında olduğunu ve inşaatın % 95’inin bittiğini belirtti.

Bunun yanı sıra SGK’nın Çan ilçesinde ise 07 Eylül 2012 tarihinden bu yana kiralık binada hizmet verdiğini belirterek “Şimdi ise Sağlık Bakanlığınca tahsisi yapılan 1000 m2 arsa üzerine mülkiyeti İl Müdürlüğümüze ait akıllı yeni hizmet binasında faaliyetini devam ettirecektir. Her iki ilçemizde de inşaat faaliyetleri devam etmektedir. En kısa sürede tamamlanarak yeni hizmet binalarında Merkez Müdürlüklerinin faaliyetini sürdürerek hizmeti ayağa götüreceğiz” dedi.

Ziyarette İl Müdürü Basri Tümsek’e Destek Hizmetler Şefi Bülent Birinci eşlik etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir