Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Sınırların Ötesinde” Fotoğraf Sergisi Ziyaretçilerini Bekliyor

“Sınırların Ötesinde” Fotoğraf Sergisi Ziyaretçilerini Bekliyor

Mahal Sanat, “Kadın ve Göç” konulu Avrupa Birliği (AB) destekli Uluslararası proje kapsamında gerçekleştirilen sanat etkinlikleri kapsamında ‘Sınırların Ötesinde’ isimli fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, 29 Aralık tarihine kadar ziyarete açık.

Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle Çanakkale’ye getirilen “Sınırların Ötesinde” fotoğraf sergisi, göç hareketlerinin yoğunlaştığı günümüz dünyasında, “Sınırların Ötesinde” (Beyond the Borders) röportajı ile 2011 Bourse du Talent ödülüne layık görülen fotoğrafçı Mathias Depardon objektifinden göçmenlerin zorlu yolculuklarının hikayesini aktarıyor. Mathias Depardon, objektifi aracılığıyla bilinmeyen bir Altın Şehir’e açılan kapı olarak görülen Avrupa limanlarındaki göçmenlerin zorlu yolculuğuna tanıklık ediyor. İz bırakan bu çarpıcı fotoğraf dizisi, acımasız ve uzak bir dünyanın mutsuz insanlarına bir yüz kazandırırken umudun gücüne adanmış bir hikayeyi anlatıyor.

08 Aralık Pazar günü fotoğrafçı Mathias Depardon, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan ile ilgililerin katılımıyla açılışı gerçekleştirilen sergi, 29 Aralık tarihine kadar gezilebilecek.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir