Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun Çanakkale’de

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun Çanakkale’de
02 Mart 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) davetlisi olarak Çanakkale’ye gelen Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, yıldız futbolcuların Türkiye’yi çiftlik olarak gördüğünü belirterek, “Onlar Türkiye’ye geldiklerinde yürüsek de 30-40 tane gol atarız zannediyorlar. Ondan sonra Kezman gibi Kezban oluyorlar” dedi.

ÇOMÜ Basın ve Halkla İlişkiler Birimi tarafından organize edilen ‘Marka Konferansları’nın ilk konuğu Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun oldu. Terzioğlu Kampusu Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansta bir konuşma yapan Bülent Uygun, Anadolu takımlarının da artık şampiyon olabileceğini herkese gösterdiklerini belirterek, “Biz Anadolu çocuğuyuz. Hepimiz o Anadolu’nun belirli yerlerinden geldik. O zorluklarla Okuyoruz ve bu ülkeye güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu zorlukların içerisinde biz güzel bir şeyler yapıldığını herkese gösterdik. 50 yıllık Türkcell süper ligi tarihinde “Hiçbir takım 4 büyüklerden başka şampiyon olamaz” diye söylemler olmasına rağmen bir şampiyonluğunu son haftalarda kaybettik. Şuanda liderlik anlamında lideriz. O yolda da emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Topal ayakla giden karıncaya sormuşlar. “Nereye gidiyorsun karınca?” Oda demiş ki, “Hacca giriyorum”. “Bu topal ayakla Hacca mı gidilir?” demişler. “Olsun o uğurda ölürüm” demiş. Bizde şampiyonluk yolunda çıktık. O yolda gidiyoruz. İnşallah şampiyon olacağız” dedi.

“YILDIZ FUTBOLCULAR TÜRKİYE’Yİ ÇİFTLİK OLARAK GÖRÜYORLAR”

Bülent Uygun, Sivasspor’a marka olmuş insanları alıp da onu bir marka olarak sunmaktansa, kendi aralarından yıldızları yetiştirip sizlere onları sunmak için çalıştıklarını belirterek, “Yıldız futbolcular galibe Türkiye’yi bir aynı Arap ülkeleri gibi çiftlik olarak görüyorlar. Biz Türkiye’mizi iyi anlatamıyoruz onlara. Türkiye’deki futbolun ne kadar zor olduğunu, burada çok çalışman gerektiğini, çalışırken de neleri başarmaları gerektiğini bir türlü anlatamadık. Onlar Türkiye’ye geldiklerinde yürüsek de 30-40 tane gol atarız zannediyorlar. Ondan sonra Kezman gibi Kezban olurlar. Ben hatırlıyorum. Geldiğinde 40 tane gol atacağım dedi.Sonra 20’ye düştü. Sonda da dedi ki biraz gol atsam yeterli olacak. Burası çok zor bir ligdir. Dolayısıyla burada oynamak her lige benzemez. Bunu iyi anlatamayan yönetimsel bozukluklardan dolayı böyle bir şey oluyor. Sivasspor’daki başarıya da gelince, bizim antrenman metotlarımız çok iyi. Hiçbir futbolcumuz antrenman metotları ile ilgili hocasını televizyonların karşısına geçip övmez. Buradaki ana temel ne biliyor musunuz? Ben sizinde bunu hayatınız boyunca yaşamanızı isterim. Ben futbola başladığım da bir antrenör gibi düşündüm, futbolcu oynayarak bunları sahada uyguladım. 18 yaşında uygulamaya başladım. 31 yaşında futbolu bıraktığımda hep antrenör gibi düşünüp uygulayandım. İyi tarafları not aldım. Kötü olanları da kulağıma küpe yaptım. Antrenör olduğum günden bu yana yaptırdığım antrenmanlar, kurduğum sistem, taktiksel düşünce ne ararsanız her şeyini o zamandan bu
zamana uygulayan bir Bülent Uygun markası var. O markayı da kendi çapımda herkese iyi anlatarak bir yerlere getirdim” dedi.

“BUGÜN ANADOLU’DAN BİR TAKIM ŞAMPİYON OLAMIYORSA BUNUN TEK SORUMLUSU MEDYADIR”

Konuşmasında medyaya da değinen Uygun, “Bugün Anadolu’dan bir takım şampiyon olamıyorsa bunun tek sebebi medyadır. Ben büyük takımlardan birini yeniyorum. Ertesi gün gazeteyi alıyorum. Yarım sayfa beni yazmış. 1 sayfa boyunca da hakemi yerden yere vurmuşlar. İşte onların o yazımlarından dolayı hakemler baskı altındalar. Bunun dışında diğer unsurların da baskı altına alındığı bir ortamda medyanın bu tutumundan dolayı maalesef şampiyon olamıyoruz. Biz Sivasspor olarak parayı en az konuşan takımlardan birisiyiz. Bizim sezonda harcadığımız para 17 trilyon lira. Gerçek anlamda büyük bir para, ancak diğerlerinin harcadığı para 200 trilyon lira. Biz 17 trilyon lira ile bunları başarmaya çalışıyoruz. Aslında bizde para yok huzur var” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir