Soğuk ve Yağışlı Hava Geliyor, Çanakkale İçin Kar Uyarısı!

Soğuk ve Yağışlı Hava Geliyor, Çanakkale İçin Kar Uyarısı!
06 Aralık 2013

Son meteorolojik değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren bölgemizin kuzey kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin edildiği bildirildi. Çanakkale ve çevresini de etkisi altına alması beklenen soğuk hava dalgası ve yağışlı hava karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerinde kar yağışına neden olabilir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne bağlı 2. Bölge Müdürlüğü’nden yapıla açıklamada şu ifadelere yer verildi;

  • 7.12.2013 Cumartesi günü; bölge genelinde yağış bekleniyor. Yağışların, yağmur ve sağanak, Balıkesir’in güneydoğu ilçeleri (Kepsut, Dursunbey, Sındırgı, Bigadiç) ile Manisa’nın Demirci ve Kırkağaç ilçelerinde, akşam saatlerinde karlakarışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
  • 08.12.2013 Pazar günü; Bölge geneli parçalı az bulutlu olarak geçecek. Rüzgarın; Güney Ege kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.
  • 09.12.2013 Pazartesi günü; Bölge geneli parçalı az bulutlu olarak geçecek.
  • Şu anki meteorolojik verilere göre; Salı günü bölgemizin Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir soğuk hava ve kar yağışının etkisine girmesi bekleniyor.

  • Hava sıcaklığının; yarın (Cumartesi) bölge genelinde hissedilir derecede (6 ila 8 derece) azalacağı, bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.
  • Soğuk hava, bölgemizin kuzey ve batı kesimlerinde beklenen fırtınanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir