Şöhretler Karması Gazeteci Mustafa Sezek Anısına Yeşil Sahaya İndi

30 Nisan 2012

Çanakkale’nin en köklü spor kulüplerinden biri olan Ayvacık Belediyespor Kulübü’nün her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Ayvacıkspor Şöhretler Karması Futbol Şöleni” bu yıl geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Ayvacıklı Gazeteci Mustafa Sezek anısına yapıldı.

Yıllar önce Ayvacıkspor formasınını terleten oyuncular yaklaşık 30 yıl sonra birlikte futbol oynadıkları arkadaşlarının anısına yeniden sahalara dönenek maç yaptı. “Ayvacıkspor Sevgisi Sınır Tanımaz” sloganıyla çıktıkları yolda yalnız kalmadıklarını belirtken Ayvacık Belediye Spor Genel Kaptanı Murat Cahit Uysal, “Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Şöhretler karması şölenimiz katılımı yoğun bir etkinlik oldu. Her yıl birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırmak adına yaptığımız şölenimizi bu yıl gazeteci Mustafa ağabeyimiz anısına yaptık. Bizlere destek veren Ayvacık Belediye Başkanımız Mehmet Ünal Şahin’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Ayvacık Şehir Stadyumu’nda başlayan “4. Geleneksel Ayvacıkspor Şöhretler Karması” Futbol Şöleni Küçükkuyu’da düzenlenen beraberlik yemeği ile son buldu. Organizasyona katkı sunanlara ve programın en büyük destekçisi Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin’e plaket takdim edildi. Burada bir konuşma yapan Ayvacık Belediye Başkanı Şahin, “Değerli gazeteci kardeşim Mustafa Sezek anısına organize edilen bu geceye katkı sunmaktan ve katılım sağlamaktan onur duyuyorum. Kardeşimize Allahtan rahmet, kederli ailesine bir kez daha başsağlığı diliyorum. Bu gece aslında bizim birlik ve beraberliğimizin simgesi oldu. Sporu siyasetin ya da farklı değerlerin üzerinde tutmalıyız. Birleştirici olarak görmeliyiz. Biz sekiz yıl evvel göreve geldiğimizde ilk olarak gençliğimize ve sporumuza yönelik, kendi çocukluğumuzdan bu yana özlemini çektiğimiz kapalı spor salonları yapımını, ilçe stadyumumuzun çimlendirme hızlandırdık. Bakınız bu çalışmalarımız sonuç verdi, bugün milli basketbol takımımıza üç kız öğrencimiz gitti. U-19 milli futbol takımımıza bir öğrenci verdik. Bu bizim en büyük onurumuzdur. Her zaman söylediğimiz gibi, bizlere imkan verilsin Çanakkale’yi ve ülkemizi her alanda temsil edelim” dedi.

Gece solist Tauna ve orkestrasının dinletisi ile sona erdi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir