Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Sokak İftarları Programı Başladı

Sokak İftarları Programı Başladı

Çanakkale Belediyesi ve Mahalle Muhtarlıkları ortaklığı ile düzenlenen Sokak İftarları programları başladı. Bu yıl Ramazan ayının ilk iftar programı İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan Talat Göktepe Piknik Alanı’nda, ikincisi ise 12 Temmuz Cuma günü İsmetpaşa Mahallesi Belediye Otoparkı’nda gerçekleşti.

Ramazan ayının Talat Göktepe Piknik Alanı’nda gerçekleşen ilk iftar programına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Özkan Vural başta olmak üzere çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Büyük ilgi gören iftar programında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Müslüman ülkelerdeki savaşların üzücü olduğuna dikkat çekerek, “Mısır’da, Suriye’de, Gazze’de, Afganistan’da olanlar hepimizin canını acıtıyor. Çünkü onların tamamın bizim din kardeşimiz. Islam dini barış üzerine kurulmuştur. En geçerli birinci emir, insanların mutlu ve barış içinde yaşamasıdır. Bu ülkelere de barış gelmesini canı gönülden diliyorum. Bu ülkede ve bu kentte özellikle, bu akşam olduğu gibi dostça, kardeşçe, birbirimizden farkımız olmaksızın, bu ağaçların altında iftarımızı barış içinde yapıyor olmamızın önemi ve mutluluğunu bir kez daha yaşıyoruz. Bu bakımdan temennim inşallah bu kentte bundan böyle, yine birlik ve beraberlik içerisinde, hiç kimseyi ötekileştirmeden, dışlamadan, herkesi kardeş, dost bilerek ömrümüzü birlik ve beraberlik içerisinde geçirmek nasip olsun diyorum” şeklinde konuştu. Başkan Gökhan, iftar programına katılan tüm kentlilere de teşekkür etti.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir