Soljenitsin Vakfı, ÇOMÜ Kütüphanesi’ne Kitap Bağışladı

18 Ekim 2012

Rusya’nın Soljenitsin Vakfı, 315 kitaptan oluşan koleksiyonu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Kütüphanesi’ne bağışladı.

Vakfın Başkanı Vekili Yuriy Petrov ve başuzmanı Mikhail Blinov, ÇOMÜ Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen törende yaptıkları konuşmada Soljenitsin Vakfı’nın eğitime destek programı kapsamında bu koleksiyonu ÇOMÜ’ye bağışladıklarını dile getirerek şunları söylediler:

“Kitaplar uluslararasındaki köprüdür. Bir ulusun kitaplarını okurken o ulusu daha iyi anlıyor insan. Bu kitap bağışı iki halk arasındaki ilişkilerin daha sağlam olmasına yardımcı olacak. ÇOMÜ, Fatih Üniversitesi’nden sonra bu sene kitap bağışı yapmak için seçtiğimiz ikinci üniversite oldu.”

ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Handan Işın Özışık Karaman, Soljenitsin Vakfı’nın ÇOMÜ Kütüphanesi’ne yaptığı kitap bağışı ile “Şehitler İçin 1 Milyon Kitap Bağışı Kampanyası”na anlamlı bir bağış gerçekleştirildiğini dile getirdi ve “Soljenitsin Vakfı tarafından her biri birer hazine değerindeki muhteşem kitaplar bağışlandı ve hediye edildi. Eğitime ve üniversitemize vermiş oldukları katkılardan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Tören sonunda Petrov ve Bilinov’a, Prof. Dr. Özışık Karaman ve Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Mustafa Sevim tarafından hediye ve plaket takdim edildi.

Kitap Bağışı Törenine Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aydın İbrahimov ve Kütüphane görevlisi Uzman İsmail İşleyen de katıldı.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir