Sosyal Market, Yeni Yerinde Hizmet Vermeye Devam Ediyor

01 Mart 2014

Çanakkale Belediyesi’ne bağlı olarak 2006 yılından bu yana Yerel Gündem 21 Demokrasi Atölyesi Binası’nda hizmet veren ve toplumsal dayanışma projesi olan Sosyal Market, Belediye İş Merkezi 66 ve 70 nolu işyerlerinde kentliye hizmet vermeye devam ediyor.

Demokrasi Atölyesi Binası’nın Çocuk Kulübü ve Konut Alanı Projesi dahilinde yeniden düzenlenecek olması nedeniyle Belediye İş Merkezi’ne taşınan Sosyal Market, faaliyetlerine de hızla devam ediyor.

Toplumsal dayanışmayı arttırmak adına hizmet veren Sosyal Market’te giysi, ayakkabı, kırtasiye malzemesi, okul araç ve gereçleri, mutfak eşyaları, ev mefruşatı ve tekstil ürünleri, beyaz eşya, ev eşyası, mobilya, oyuncak, çanta, tıbbi araç gereç gibi kullanılabilir durumdaki ayni yardıma elverişli eşyalar toplanıp, aynı merkezden dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Temizlik ve kullanılabilirliğin ön planda tutulduğu çalışmalar kapsamında, eşyalar temizliği, bakım ve onarımı yapıldıktan sonra dağıtılıyor. Hafta içi Pazartesi, Perşembe ve Cuma günleri 10.00-17.00 saatleri arasında bağışların kabul edildiği Sosyal Market projesinde ayrıca, her hafta Salı günü evlerden büyük eşyalar araçla toplanıyor ve ihtiyaç sahiplerinin adreslerine ulaştırılıyor.

Sosyal Market’e bağışta bulunmak ya da bilgi edinmek isteyen kentlilerin, 217 89 15 nolu telefondan ve Belediyenin 444 17 17 nolu Çağrı Merkezi hattından her türlü bilgi edinebileceği belirtiliyor.

SOSYAL YAŞAM EVİ KULLANICILARI SOSYAL MARKET’İ ZİYARET ETTİ
Diğer yandan, Barbaros, Troia ve Esenler Sosyal Yaşam Evleri’nin kullanıcıları Sosyal Market’i 27 Şubat tarihinde yeni yerinde ziyaret ederek, burada yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kullanıcılar aynı zamanda, Sosyal Market’e kıyafet bağışında bulunarak, sosyal sorumluluk bilincine de katkıda bulundular.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir