Sosyal Yaşam Evleri Katılımcılarının Turnuva Heyecanı

Sosyal Yaşam Evleri Katılımcılarının Turnuva Heyecanı
05 Ocak 2015

Çanakkale Belediyesi Barbaros, Esenler ve Troia Sosyal Yaşam Evleri’nde uzun süredir, her yaş grubuna hitap eden satranç kursları düzenleniyor.

Kursu düzenli bir şekilde takip eden Barbaros Sosyal Yaşam Evi katılımcılarından Ayşe Akgüç, Gülay Tuncay ve Vasfiye Çevgen 27 ? 28 Aralık 2014 tarihlerinde düzenlenen Federasyon Kadınlar İl Birinciliği Turnuvası’na katıldı.

Herkesin sempatisini toplayan Sosyal Yaşam Evi katılımcıları, turnuva atmosferini soluyarak bu tecrübeyi yaşadıkları için çok mutlu olduklarını dile getirdi. Çanakkale Belediyespor satranç başantrenörü Rıza Baysal ise, “Amacımız, katılımcılarımızın tecrübe kazanması ve aynı zamanda herkese örnek olmasıydı. Bunun yanı sıra bu tip yeniliklerin yaşanması camiaya ayrı bir heyecan katıyor. Satranç öğrettiğim teyzelerimin, turnuvada iki gün boyunca sabahtan akşama kadar oynamış olmalarını görmek benim için mutluluk verici. Birlikte satranç çalıştığımız Barbaros Sosyal Yaşam Evi’nin diğer kadınlarını da turnuvalarda görmek istiyoruz” sözleriyle duyduğu mutluluğu ve gururu dile getirdi.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir