Soydan, Bakan Yıldırım’a Çanakkale Karayollarını Sordu

Soydan, Bakan Yıldırım’a Çanakkale Karayollarını Sordu
26 Kasım 2013

Serdar Soydan: “Çanakkale’nin Karayolları Sorunu 11 Yıldır Hala Çözülemedi”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplanması istemiyle soru önergesinde bulundu.

Serdar Soydan soru önergesinde şu ifadelere yer verdi:

Çanakkale tarihi ve coğrafyası ile ülkemizin ve dünyanın en seçkin kentlerinden birisidir. Çanakkale ilimize dünyanın her hangi bir ülkesinden veya ülkemizin her hangi bir ilinden hızlı ve emniyetli bir şekilde ulaşabilmek için, komşu illere bağlantısını sağlayan ve il sınırları içerisindeki karayollarını geliştirmek büyük önem arz etmektedir.
Son yıllarda yapılan yolların, özelliklede bölünmüş yollardaki düşük standartlar sonucu ortaya çıkan çukur ve yol bozuklukları vatandaşlarımızın can güvenliğini tehdit etmeye başlamıştır.
Bu doğrultuda;
1- Çanakkale-Ezine-Ayvacık-Küçükkuyu ve Eceabat-Gelibolu-Keşan,Denizkent-Biga-Lapseki-Çanakkale, bölünmüş yollarının yıllar geçmesine rağmen tamamlanamamış olması, tamamlanan kısımlarında ise tadilat ve onarım çalışmalarının yapılıyor olması karayolları güvenliği açısından ciddi sorun haline gelmiştir.
Yukarıda anılan bölünmüş yollarımızda güvenli ulaşım ne zaman sağlanacaktır, ne zaman can ve mal güvenliğinin en üst seviyede olduğu modern karayolları haline getirilecektir?
2- Çanakkale Merkezini, ilçe ve köylerimize bağlayan iç yollarımızdan Biga-Çan-Yenice, Çan-Bayramiç-Ezine, Karabey-Hamdiköy-Edremit ve Yenice-Balya karayollarımızda kısa ve uzun vadeli hangi iyileştirme ve modernleştirme çalışmalarını yapmayı düşünüyorsunuz?

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir