Spastik Özürlüler Okulu İnşaatını Çanakkale Belediyesi Tamamlayacak

Spastik Özürlüler Okulu İnşaatını Çanakkale Belediyesi Tamamlayacak
08 Haziran 2011

Çanakkale’de Troia Caddesi’nde inşaat halinde bulunan Spastik Özürlüler Okulu’nun tamamlanması için Çanakkale Belediyesi ile Spastik Özürlüler ve Eğitim Vakfı yönetimi arasında protokol imzalandı.

Başkan Gökhan imza töreninde yaptığı konuşmada yıllardan beri kamuoyunu meşgul eden Troia Caddesi’ndeki Spastik Özürlüler ve Eğitim Vakfı inşaatının tamamlanmasıyla ilgili son aşamaya geldiklerin belirterek, “Burası daha önce adının verilmesi karşılığı yapımı için Niyazi Önen’e verilmişti. Şartlar bu haliyle buraya kadar yapılmasına elverdi ve Sayın Önen’e karşılıklı iyi niyetli görüşmeler sonucunda önce yeni bir süre verildi. Bu süre dolduktan sonra kendisinin de rızasıyla mülkü vakfa ait bu binanın, 49 yıllığına Çanakkale Belediyesi?ne kiralanması karşılığı ile binanın belediye tarafından yapılmasına karar verildi. Biz de bunu görev edinerek en kısa zamanda mevcut projesine uygun olarak yapımını tamamlamak üzere harekete geçiyoruz. Tabi burada Çanakkale halkından da, sivil toplum kuruluşlarından da destek isteyerek, elbirliği ile yapacağız. Çünkü biliyorsunuz önemli ve toplumsal katkı gerektiren bir konu ile karşı karşıyayız. Dolayısıyla duyarlı Çanakkale halkının da katkı vereceğine inanıyorum. Biz de Belediye olarak diğer kaynakları beklemeden çok hızlı bir şekilde bu binanın projelerine uygun bir biçimde tamamlanmasını sağlayacağız. Bu bağlamda Çanakkale Belediyesi’ ne güvenen vakıf yöneticisi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Vakıf Başkanı Ali Arıkan ise özürlü çocukların eğitim görebileceği ve halkın da faydalanabileceği bir tesisin açılmasının belediyenin sayesinde olacağını berterek, “Kendilerine şimdiden teşekkür ediyorum ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından tarafların sözleşmeyi imzalamasıyla tören son buldu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir