Spor Tırlarının Durağı Çanakkale

08 Nisan 2013

Gençlerin spor bilincini yerleştirmek, spor kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla yola çıkan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Gelin Spor Yapalım Tek Galibi Dostluk Olsun’ projesi kapsamında, Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) tarafından yönlendirilen “Spor Tırları” 09 Nisan 2013 Salı günü Çanakkale’de olacak.

7 Mart’ta Ankara’dan yola çıkan ve şu ana kadar Eskişehir, Kütahya, Afyon, Konya, Antalya ve Muğla’yı dolaşan Batı Tırları 12 Nisan 2013 Cuma günü Çanakkale’deki sporcularla buluşacak.

BAYKAN: “SPOR BİLİNCİNİ ARTTIRMAK İSTİYORUZ”
Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, spor tırlarıyla gençlerin spora ulaşması ve spor bilincinin oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Baykan, “İlk etapta, 42 şehrimizin gençlerine dünyanın en çok takip edilen basketbol ve futbol spor dalları ile yakınlaşıp, deneyimleme şansı yaratarak spor konusunda farkındalığı arttırmak istiyoruz. Gençlerimizi spor yapmaya davet etmek ve ülkemizin spor geçmişini gençlerimize bir nebze olsun aktarmayı amaçlıyoruz. Tırlarımız, bu proje kapsamında 42 ilde 2 ay süreyle ayrı güzergahlarda dolaşacak. Tırlarımızın toplam 15 bin kilometre yapması planlanıyor. Tırlarımızda ayrıca, mobil bir müze ile Türk sporuna damga vuran sporcularımızın fotoğrafları da bulunuyor. Bu şekilde gençlerimize sporcularımızı ve spor tarihimizi de tanıtmak istiyoruz” dedi.

TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez de, hayata geçirilen projden dolayı büyük bir heyecan yaşadıklarını belirterek, illerde federasyon başkanlıkları olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.

SPOR TIRLARININ ÇANAKKALE PROGRAMI ŞÖYLE;
09 NİSAN 2013 SALI: YOL
10 NİSAN 2013 ÇARŞAMBA: TATİL
11 NİSAN 2013 PERŞEMBE: KURULUM
12 NİSAN 2013 CUMA: ETKİNLİK

[Kaynak: canakkaleaskf.org]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir