“Sporda Engel Yok”

20 Kasım 2014

Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğrencileri “Sporda Engel Yok” sloganı ile Eğitilebilir Zihinsel Engellilere yönelik fiziksel kapasite ve beceri gelişimine yönelik çalışma gerçekleştirdi.

Zihinsel Engellileri Sportif Etkinliklerle Topluma Kazandırılması amacı ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Bilal Karakoç tarafından yürütülen Engellilerde Spor dersi kapsamında Fiziksel kapasite ve Beceri gelişimine yönelik çalışma gerçekleştirdi. Çalışma Öğrenciler ve Zihinsel engelli sporcular arasında düzenlenen gösteri maçı ile tamamlandı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Bilal Karakoç Koordinasyonluğunda Engellilerde Spor dersi alan Antrenörlük Eğitimi Bölümü 3. Sınıf öğrencileri tarafından engellilere yönelik sportif etkinlik BESYO spor salonunda gerçekleştirilen eğitimlerle engelli sporcuların Fiziksel, Beceri, Koordinasyon ve sosyal gelişimlerinin sağlanması amaçlandığı belirtildi. Öğretim Görevlisi Bilal Karakoç “Bu çalışmada Engelli kardeşlerimizin spora katılım güdüsünü olumlu etkilemek için motivasyonu yüksek tutacak çalışmalar tercih edilmiştir. Hazırlamış olduğumuz çalışmalarda Fiziksel kapasite, Beceri, Koordinasyon özelliklerini geliştirici çalışmalara ağırlık verilmiştir. Bu çalışmada aynı zamanda Engelli sporcularımızın psikolojik ve sosyal olarak da olumlu etkilendikleri gözlenmiştir. Haftada 2 gün çalışmalarımız devam edecektir. Çalışmaya katkı sağlayan öğrencilerimize ve üniversitemize teşekkür ederim. Yapılan etkinliklerle zihinsel engelli sporcularımız eğlenceli zaman geçirirken öğrencilerimizde Engellilerle ilgili topluma hizmet etmekle deneyimlerini sürekli arttırmaktadırlar. Yapılan çalışmaları Engelli aileleri tribünden takip ettiler.” dedi.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir