Startup Weekend 17 Eylül’de Başlıyor!

Startup Weekend 17 Eylül’de Başlıyor!
14 Eylül 2018

Girişimcilik Yarışması Startup Weekend Güney Marmara 2, şimdi Çanakkale’de.

Girişimciliğe ilk adım için tüm dünyada takip edilen ve pek çok startup’ın tohumlarının atıldığı Girişimcilik Yarışması Startup Weekend 12-13-14 Ekim tarihlerinde, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) desteğiyle gerçekleşiyor. Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın düzenlediği 2. Startup Weekend etkinliği; bölgedeki girişimciliğe duyulan ilgiyi arttırmayı, girişimcilerin iş kurma, iş modeli oluşturma ve iş modelini doğru şekilde sunma konusunda bilgi edinmesini ve girişimcilik farkındalığını yaratmayı hedefliyor. Etkinlik hakkında yapılan bilgilendirmede; “Balıkesir Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencileri, fikrinizi, ekip arkadaşınızı kapın gelin! Her hafta dünyanın farklı kentlerinde düzenlenmekte olan Startup Weekend organizasyonları, gençlerin ekipler kurarak, iş fikirlerini bu 3 günlük maratonda alacakları mentörlük ve eğitim desteğiyle geliştirdiği, jüriye sunum yaparak yarıştığı ve dereceye girenlerin ödüllendirildiği girişimcilik yarışmasıdır” denildi.

Ödüller:
Güney Marmara Kalkınma Ajansı organizasyonu ile gerçekleşen bu yarışmada, kazanan ekiplere para ödülü verilecek. Para ödülü, ödüle hak kazanan ilgililerin şahsi banka hesaplarına, GMKA tarafından aktarılacak. 1. Ekibe 3000 TL, 2. Ekibe 2000 TL, 3. Ekibe 1000 TL.

Kimler Katılabilir?
18 yaşını doldurmuş, Balıkesir Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde okuyan her öğrenci başvurabilir. Bölüm, Fakülte sınırlaması yoktur.

Başvuru
Etkinliğe başvuru için başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması, kuralların kabul edilmesi gereklidir. Katılımı onaylanan kişilere mail veya telefon yoluyla ulaşılacak. Başvuruların 10 Ekim 2018 gün sonuna dek tamamlanması gerekiyor.

Başvurabilmek İçin Fikrim veya Grubum Olmalı mı?
Startup Weekend’e katılmak için ister fikrinizle tek başınıza isterseniz ekip arkadaşınızla başvurabilirsiniz. Tüm başvurular doldurulan form üzerinden değerlendirilecek. Oluşturulan ekipler minimum 3 kişi, maksimum 6 kişi olmalıdır. Önemli olan daha önceden gerçekleştirilmiş ya da geliştirme aşamasında olan bir fikirle yarışmamak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir