Stratejik Plan ve Yönetim Eğitimi Düzenlendi

05 Haziran 2014

Çanakkale Belediyesi’nin 2015/2019 Stratejik Plan Hazırlık Çalışmaları öncesi, mesleki yetkinlikleri, görev yapılan birimi temsil edebilirliği ve her şeyden önce plan çalışmalarına katılımda gönüllü çalışanlardan oluşan Stratejik Plan Ekibi “Stratejik Plan ve Yönetim” başlıklı eğitim programına katıldı.

2 gün süren eğitim, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Turizm Fakültesi’nden Doç. Dr. Ekrem Tufan kolaylaştırıcılığında gerçekleştirildi.

Çanakkale Belediyesi’nden eğitimle ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Önümüzdeki 5 yıla ilişkin gerek belediyenin gerekse kentimizin gelişim eksenlerinin tanımlanacağı, bu kapsamda orta ve uzun vadeli amaçlar, temel ilke ve politikalar, hedef ve öncelikler, faaliyet ve projelerin belirleneceği planın hazırlık süreci katılımcılık ilkesi doğrultusunda tüm paydaşların katkıları alınarak sürdürülecek. Halen hazırlıkları devam eden planın saha çalışmaları önümüzdeki günlerde Kent Konseyi meclisleri, sivil toplum örgütleri, sendikalar, meslek odaları, Üniversite, öncelikli alan sektör temsilcileri ile yapılacak çalışmalarla devam edecek. Olabildiğince çok sayıda kentlinin görüş ve önerilerinin alınabilmesi amacıyla anket, yüzyüze görüşmeler ve odak grup toplantıları düzenlenecek.”

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir