Streetball Turnuvasında Basketbol Camiasını Üzen Olay

Streetball Turnuvasında Basketbol Camiasını Üzen Olay
16 Ağustos 2014

09-16 Ağustos 2014 tarihleri arasında düzenlenen 21’nci Strettball turnuvasının 14 Ağustos Perşembe günkü maçları sırasında yaşanılan olay basketbol camiasını üzdü. Turnuva yetkilileri 15 Ağustos Cuma günü yapılan karşılaşmalara “siyah kurdele” takarak katıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Çanakkale İl temsilciliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada Çanakkale Basketboluna ve seyircisine zarar vermek isteyenlere hak ettikleri cezayı hukuk yoluyla verecekleri ifade edildi:

21’nci Strettball turnuvasında 14.08.2014 tarihinde oynanan bir maç sonunda bir oyuncu Hakem arkadaşımıza fiili bir davranış içinde bulundu. Hakemimizin mağdur olması camiamızı çok üzmüştür. Böyle bir davranışı yapan oyuncu hakkında rapor düzenlenmekte ve TBF bildirmek için tüm gerekenleri yapmaktayız. Temennimiz böyle çirkin davranışların olmamasıdır. Çanakkale Basketboluna ve seyircisine zarar vermek isteyenlerin hak ettikleri cezayı hukuk ile cevap vermek istiyoruz.
Bu nedenle 15.08.2014 tarihinde oynanan tüm maçlara Basketbol ailesi olarak “siyah kurdele” takarak böyle olayların çıkmamasını istemekteyiz. Bu davranışımızı Kamu ile paylaşmak istedik.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir