Su Operasyonunda 3. Dalga

28 Haziran 2012

Çanakkale Belediyesi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğüne yönelik Mayıs ayında yapılan operasyonun ardından önceki gün yapılan 3. Dalga operasyonunda gözaltına alınan kişiler adliyeye sevk edildi.

Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Handan Özyayla’nın da aralarında bulunduğu iddia edilen kişiler sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen kişilerin savcılık sorgusunun ardından nasıl bir karar çıkacağı merak konusu oldu.

SU OPERASYONUNDA 2 TUTUKLAMA
Çanakkale Belediyesi’nde, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’ne yönelik yapılan operasyon kapsamında önceki gün ifadesine başvurulmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen ve bu sabah da adliyeye sevk edilen Belediye Başkan Yardımcısı Handan Özyayla, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılırken, diğer 2 kişi de tutuklandı.

Çanakkale Belediyesi’nde, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’ne yönelik yapılan operasyon kapsamında önceki gün ifadesine başvurulmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne çağırılan Belediye Başkan Yardımcısı Handan Özyayla ile birlikte su sayaçları işinde görevli 2 kişi sabah saatlerinde adliyeye sevk edilmişti. Savcıya ifade veren Özyayla ve diğer 2 kişi tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. Çanakkale Adliyesi’nde görülen duruşmanın ardından, Belediye Başkan Yardımcısı Handan Özyayla, mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İsmail K. İle Mustafa Ö. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. Özyayla’yı adliye önünde bekleyen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise, adliye çıkışında, “Başkanı sağlam olan yerin yardımcısı da sağlam olur. Başkanını alamayanlar, yardımcısını kurcalamasınlar. Başkan burada. Tezgah kurmaya gerek yok. Tuzak kurmaya gerek yok” dedi.

[Kaynak: Medya Hedef – Güncelleme: 28 Haziran 2012 20:39]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir