Su ve Vicdan Nöbeti Sürüyor

Su ve Vicdan Nöbeti Sürüyor
06 Ağustos 2019

26 Temmuz’da Kirazlı Balaban çeşmesi mevkiinde “Doğa ve Yaşam” için başlatılan “Su ve Vicdan Nöbeti”nde çadırların ve ziyaretçilerin sayısı her geçen gün artarak devam ediyor.

Çanakkaleli STK’lar ve Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi’nin başlattığı “Su ve Vicdan Nöbeti” kamp alanına Türkiye’nin dört bir yanından çevre-doğa dostu dernekler, sivil toplum kuruluşları, aktivistler ve yerel, ulusal, uluslararası basın temsilcileri, köşe yazarları, ünlü isimler akın ediyor.
Dün gerçekleştirilen on binlerce kişinin katıldığı “Su ve Vicdan Nöbeti” büyük buluşma heyecanının kamp alanında devam ettiği görüldü. Büyük yürüyüşe katılanlar maden sahasındaki vahşeti yakından gördü. Ağaçların talan edilerek maden alanı açılmasına karşı çıkan vatandaşlar, orman katliamına dur diyor.
Çanakkale’nin tek su kaynağı Atikhisar Barajı su toplama havzasında sürdürülen metalik madencilik faaliyetlerine karşı başlatılan su ve vicdan nöbetine Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılar için maden sahasına gidilerek bölge hakkında bilgilendirme çalışmaları sürdürülüyor.
Sosyal medyada çok büyük destek alan eyleme birçok ünlü, siyasi isimler, aktivistler ve belediyeler #KazdağlarıHepimizin #KazDağınaDokunma #SuNöbetindeyiz #KazDağlarıVatanToprağıdır diyerek destek vermeye devam ediyor.

Çanakkale Kent merkezinden Kirazlı Balaban çeşmesi mevkiisinde su nöbeti yapılan bölgeye gelmek isteyen doğa severler için STK’ların talebi üzerine Cumhuriyet Meydanından saat 09.00, 13.00 ve 17.00’da servis araçları kalkıyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir