Sualtı Avcılar Derneği’ne Bağlı 85 Dalgıçtan Anı Dalışı

Sualtı Avcılar Derneği’ne Bağlı 85 Dalgıçtan Anı Dalışı
31 Ekim 2011

Sualtı Avcılar Derneği’ne bağlı 85 dalgıç, 2 yıl önce Çanakkale’nin Eceabat ilçesi Seddülbahir köyü Küçük Kemikli açıklarında arkadaşları ile balık yakalamak için zıpkınla denize dalan ve kaybolan İlhan Görgü’yü anmak amacıyla anı dalışı gerçekleştirdi.

İstanbul, Bursa, Antalya, Çanakkale ve Tekirdağ’dan Sualtı Avcılar Derneği’ne üye 85 dalgıç, İlhan Görgü’nün 2 yıl önce denizde kaybolduğu Küçük Kemikli sahilinde kamp kurdu. 3 gün boyunca kampta konaklayan dernek üyesi dalgıçlar, kaybolan arkadaşları anısına anı dalışı yapıp, Yasin okuyup dua etti. Etkinlikle ilgili bir açıklama yapan Sualtı Avcılar Derneği Başkanı Muzaffer Koç, 2 yıl önce Eceabat ilçesine bağlı Küçük Kemikli Burun mevkiinden zıpkını ile balık avlamak için denize açılan arkadaşları İlhan Görgü’nün o günden bu yana kayıp olduğunu belirterek, “Çok yakın arkadaşımızın anısına bizler her yıl onun kaybolduğu gün buraya gelip anı dalışı yapıyoruz. Bugün de İstanbul, Bursa, Antalya, Çanakkale ve Tekirdağ’dan 85 arkadaşımız etkinliğe katıldı. Havanın soğuk olmasına rağmen arkadaşlarımız dalışlarını iptal etmediler. Denizde kaybolan arkadaşımız 2 yıldan bu yana maalesef halen bulunamadı. Bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. Gelecek yıllarda da bu etkinliğimizi yine burada yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Anı dalışı için bir araya gelen dalgıçlar ise, birlik ve beraberlik ruhunu en iyi şekilde yansıttıklarına inandıklarını belirterek, “Çok sevdiğimiz arkadaşımızın anısına her yıl burada bir araya geleceğiz. Bu yıl ikinci kez bir araya geliyoruz. Onun kaybolduğu yerden denize dalarken duygusal anlar yaşıyoruz. Her dalışta onu hatırlıyoruz” diye konuştular.

Dalgıçlar, anı dalışının ardından 3 günlük kamp alanında avladıkları balıkları pişirip yedikten sonra gelecek yıl yine aynı yerde buluşmak üzere bölgeden ayrıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir