“Sualtında Engel Yok”: Engelliler İçin Yüzme ve Tüplü Dalış Programı Başlıyor

“Sualtında Engel Yok”: Engelliler İçin Yüzme ve Tüplü Dalış Programı Başlıyor
21 Eylül 2013

Çanakkale Koza Gençlik Derneği tarafından hazırlanan ve Çanakkale Kent Konseyi Engelli Meclisi’nin ortağı olduğu “Sualtında Engel Yok” isimli projeyle, 13-30 yaş arasındaki fiziksel engelli bireylerle yüzme ve tüplü dalış programı gerçekleştirilecek.

Ekim ayında başlayacak olan 13-30 yaş arasındaki fiziksel engelli bireylerin hedef kitlesi olarak belirlendiği proje engellerin aşılması adına “Sualtında Engel Yok” sloganıyla yola çıkıyor. Projede bedensel engellilerin yüzme ve dalış sporuyla tanışmaları sağlanarak gerçekleştirilecek.

72 saat yüzme ve 72 saat dalış eğitimi alacak 30 engelliye, 30 kişilik gönüllü ekibinin yardımda bulunacağı proje çerçevesinde gönüllülerin engellilere doğru şekilde yaklaşabilmeleri ve engellilerin de sosyal hayata adaptasyonlarının artırılması ve öz güvenlerini geliştirmeye yardımcı olmak ve bu konuda bilgi ve becerilerini geliştirebilmek için psikolojik danışman eşliğinde eğitimler de verileceği belirtildi.Uzman eğiticilerin yürüteceği 3 ay sürecek yüzme eğitimleri 1 Ekim’de ve ardından 3 ay sürecek olan dalış eğitimleri de 1 Ocak’ta başlayacak. Anafartalar Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek programa katılan engelliler evlerinden servise alınacak ve bırakılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı tarafından desteklenen bu programa katılmak isteyen 13-30 yaş arasındaki kız ve erkek bedensel engelliler Çanakkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi’ne başvurabilir veya 213 71 63 numaralı telefondan bilgi alabilirler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir