Sürücülerin Korkulu Rüyası Olan Ağaçlar Kesiliyor

Sürücülerin Korkulu Rüyası Olan Ağaçlar Kesiliyor
19 Ocak 2010

Çanakkale?nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi ile Ezine ilçesi arasında sürücülerin korkulu rüyası haline gelen E-87 Karayolu kenarındaki riskli ağaçlar kesilerek temizleniyor.

Küçükkuyu Orman İşletme Şefliği?nin Orman Genel Müdürlüğü?nün emriyle başlattığı uygulamada Çanakkale-İzmir karayolu üzerindeki riskli ağaçların kesilmeye başlandığını belirten yetkililer, ?Öncelikle ormanda yangın tehlikesini en az seviyeye indirmek, yangının atlamasını önlemek ve yangın bandı oluşturup ormanı güven altına almak amacıyla gerçekleştirilen çalışmada Küçükkuyu beldesi ile Ezine ilçesi arasındaki E-87 Karayolu kenarında bulunan riskli ağaçlar kesiliyor. Yol güvenliğini sağlamak ve gizli buzlanmanın önlenmesinin de amaçlandığı çalışma 1,5 ayda tamamlanacak? dedi.

Çalışma sırasında Çanakkale-İzmir karayolunun Ayvacık Bölge Trafik Denetleme ekiplerince belirli aralıklarla trafiğe kapatılarak kesimin gerçekleştirildiğini de belirten yetkililer, ekipte 10 kişilik bir kesim ekibi ile 3 Orman Muhafaza Memurunun görev yaptığını açıkladı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir