Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanun Tasarısına Tepki

23 Şubat 2013

2010 yılından bu yana TBMM’de bulunan ve önümüzdeki günlerde Meclis Genel Kurulu’nda görüşülecek olan Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanunu Tasarısı’na karşı tepkiler büyüyor.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Çanakkale Oluşumu tasarıya karşı 24 Şubat 2013 Pazar günü saat 12.00’da Yalı Hanı’nda bir basın duyurusu ve elektronik imza kampanyası gerçekleştireceklerini bildirerek Çanakkalelileri destek olmaya çağırdı.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Çanakkale Oluşumunun açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

“Değerli Çanakkaleliler,
Yaklaşık olarak 4 yıldır gündemde olan TABİATI VE BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞİ KORUMA KANUN TASARISI mevcut. Şimdi aldığımız bilgiler, hükümetin yasayı 26 Şubat Salı günü Genel Kuruldan hızla geçirmek istediği.
Bu tasarıyı yasalaşmadan önlemek çok önemli. Gelibolu Tarihi Milli Parkı, Kazdağları Milli Parkı ve Troya Milli Parkı ile üç koruma alanına sahip olan Çanakkale, bu koruma alanları hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının tek başına vereceği “üstün kamu yararı” kararı ile imara ve kalkınma hırsına kurban edilecektir. Bu tasarı ile ülkemiz sınırları içinde var olan 41 milli park, 31 tabiatı koruma alanı, 184 tabiat parkı tehdit altına girmektedir. Bu tasarının yasalaşması halinde korunan bu alanlar tamamen koruma altından çıkarılacaktır. Bizler, kalkınmacılık hırsı ile doğanın talanının önünü açan bu yasaya karşıyız.
Bu tasarıya karşı olarak tüm ülke genelinde bir eylem gerçekleşecektir. Çanakkale’de de 24 Şubat 2013 Pazar günü saat 12.00’da YALI HANI’NDA bir basın duyurusu ve elektronik imza kampanyası gerçekleşecektir. Sizlerin de katılımı bu yasaya karşı duruşta çok önemli. KATILIN, İMZA VERİN, DESTEK OLUN…”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir