Tabletler Dağıtıldı Sıra Akıllı Tahtalarda

Tabletler Dağıtıldı Sıra Akıllı Tahtalarda
18 Şubat 2014

‘Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Harekatı (FATİH) Projesi’ kapsamında, Çanakkale TOKİ Anadolu Lisesinde öğrencilere tablet dağıtımı töreni yapıldı. Tablet dağıtımlarının çevre ilçeler de dahil olmak üzere toplam 10 okulda gerçekleştirileceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş, akıllı tahtaların kurulumuna ise önümüzdeki günlerde başlanacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sürdürülen Fatih Projesi kapsamında, Çanakkale’de Tablet PC dağıtımları gerçekleştirildi Bu kapsamda TOKİ Anadolu Lisesinde düzenlenen tablet dağıtımı törenine, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recai Keleş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, İş-Kur İl Müdürü Ali Çalışkan, Okul Müdürü, Öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Fatih Projesi çalışmaları hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş, Çanakkale’de bulunan Fen Lisesi ve Anadolu Liselerinden 37 okulun FATİH Projesi 1. faz altyapı kurulum çalışması ihalesi kapsamına alındığını ve bu okullardan Çanakkale Fen Lisesi, Çanakkale İbrahim Bodur Anadolu Lisesi ve Biga Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nin altyapı donanımı, etkileşimli tahtaları ve tablet dağıtımlarının 2012 yılı Ekim ayında tamamlanmış olduğunu belirtti. Kalan 34 okuldan, 30 Anadolu Lisesi’nin altyapı donanımı ve etkileşimli tahtalarının 2013 yılı Kasım ayı itibariyle tamamlandığını ifade eden Karataş; “Kalan 4 okulumuz ise deprem etüdü, okul yenilenmesi ve altyapı eksiklikleri nedeniyle yapılamamıştır. Tablet dağıtımı ilimiz genelinde Ayvacık 1, Biga 1, Gelibolu 2, Çan 2, Lapseki 1, Merkez 3 okul olmak üzere 10 okulumuzda yapılacaktır. FATİH Projesi 2. faz kurulum çalışma kapsamına ilimiz genelinde Meslek Liseleri, ilköğretim okullarının Ortaokul kısımları olmak üzere 100?ün üzerinde okulumuz alınmış olup bu okulların etüd çalışmaları altyapı çalışmaları yapılmakta altyapı kurulumları ile akıllı tahtalarının kurulumuna önümüzdeki günlerde başlanacaktır. FATİH Projesi kapsamında bulunan okullarla ilgili 6 Eğitici formatör öğretmen tarafından altyapı kurulumu tamamlanan 34 okulumuzun 618 öğretmenine Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu verilmiştir. Altyapı kurulumu yapılacak olan okullarımız öğretmenlerine ise halen Proje Tanıtım ve Bilgilendirme Seminerleri verilmektedir” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir