‘Tandem : Kültür Yöneticileri Değişim Programı’ Çocuk Atölyeleri Tamamlandı

07 Ekim 2012

‘Tandem : Kültür Yöneticileri Değişim Programı’, çocuk atölyelerini 06 – 07 Ekim 2012 tarihlerinde Sigrun Drapatz eğitmenliğinde ve Mavitay’ın desteğiyle Çanakkale’de gerçekleştirdi.

Serra Özhan Yüksel, Eva Liedtjens, Gamze Gür ve Gizem Alnıak’ın da yardımcı eğitmen olarak yeraldığı atölyenin, 45 çocuğun katılımıyla, fotoğraf ile otoportre ve portre çekimleri yapılarak kendilerini nasıl gördükleri üzerine odaklandığı açıklamasında bulunan yetkililer proje ertesinde Anadolu Kültür tarafından gerçekleştirilen “Çocukların Hakları Çocukların Kitapları” projesi kapsamında basılan çocuk kitaplarının da katılımcı çocuklara ücretsiz olarak dağıtıldığı bilgisini sözlerine eklediler.

“Tandem ? Kültür Yöneticileri Değişim Projesi” Hakkında
“Tandem ? Kültür Yöneticileri Değişim Projesi”, Mercator Vakfı (Essen) ve Avrupa Kültür Vakfı’nın (Amsterdam) desteğiyle, MitOst (Berlin), Anadolu Kültür (İstanbul) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin başlattığı bir girişim. Nisan 2011’de başlayan proje, Türkiye ile Avrupa Birliği ülkeleri arasında kültür yöneticilerine yönelik uzun vadeli işbirliğini teşvik etme ve destekleme amacı taşıyor.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir