‘Tanı ve Tedavi Sürecinde Kanserle Mücadele’ Konuşuldu

‘Tanı ve Tedavi Sürecinde Kanserle Mücadele’ Konuşuldu
10 Mayıs 2014

Çanakkale Meme Hastalıkları Derneği ile Kanser Savaşçıları organizasyonunda gerçekleşen ‘Tanı ve Tedavi Sürecinde Kanserle Mücadele’ konulu panel, 8 Mayıs Perşembe günü Truva Otel’de düzenlendi.

Belediye Başkan Vekili Dr. Celal Karakaş’ın da katıldığı panele Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Mustafa Çetiner, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Yılmaz Akgün, Amerikan Hastanesi’nden Uzm. Psikolog Aslıhan Kurt Beierlein ve Amerikan Hastanesi’nden Uzm. Diyetisyen Tuğçe Aytulu konuşmacı olarak katılırken, Kanser ve Biz, Meme Muayenesinin Önemi ve Çanakkale’de Meme Kanseri, Kanser Tedavisinde Öncesi ve Sonrasıyla Psikolojik Destek, Hastalıklarımız ya da Tedavi Süreçlerimiz Aynı Zamanda Ruhsal Yaralarımız mı? ve Kanser ve Beslenme konuları ele alınarak katılımcılara detaylı bilgiler verildi.

Panelde bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Dr. Celal Karakaş, kanser ile mücadelenin ve hastalığın seyrinde erken teşhisin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Çanakkale Türkiye’nin en yaşlı kentlerinden biri. Eğer çok yaşamak istiyorsak hastalığa yakalanmayacak tedbirleri almak ve erken teşhis konulmasını sağlamak gerekiyor. Çünkü kanser hastalığı gerçekten diğer hastalıklara benzemiyor. Kanser hastalığı, kalp hastalıklarından sonra ikinci sırada görülen bir hastalık. Onun için bu toplantının çok yararlı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kanserle mücadele kapsamında konu anlatımları gerçekleştirilerek, katılımcılar bilgilendirildi.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir